Rönesans Holding

MİT’in eski yerleşkesine yapılacağı açıklanan Ankara Adalet Sarayı’nın ihalesi yine Cumhurbaşkanlığı saraylarının müteahhidi Rönesans Holding’e verildi. Dev ihaleyle Rönesans’a 24 milyar TL ödenecek.
10.12.2023
 Dev ihale Saray’ın Müteahhidine Verildi için yorumlar kapalı
52
İktidarın propaganda malzemesi olarak kullandığı deprem konutlarının ihaleleri, Rönesans Holding’i ilk sıraya taşıdı. “Saray müteahhidi” olarak isimlendirilen Holding, adeta “Pazarlık şampiyonu” oldu.
07.08.2023
Depremin Kaymağı Rönesans Holding’e için yorumlar kapalı
68
Cumhurbaşkanlığı saraylarını inşa eden ve iktidara yakınlığıyla bilinen Rönesans Holding, son iki ayda dört ayrı deprem konutu ihalesi aldı. Bu ihaleler ile Rönesans’a devletin kasasından yaklaşık 13 milyar TL ödenecek.
16.06.2023
Rönesans Holding’e 13 Milyar TL’lik Deprem İhaleleri için yorumlar kapalı
5
Saray’ın müteahhiti Rönesans Holding’e bağlı REC Uluslararası İnşaat şirketi Hatay Defne’de yapılacak yeni konutların ihalesini 3 milyar 89 liraya aldı.
07.05.2023
Deprem Konutlarının İhalesi Saray’ın Müteahhitine Gitti için yorumlar kapalı
54
VakıfBank’ın İzmir’in en değerli bölgelerinden biri olan Konak’taki arazisi Cumhurbaşkanlığı Sarayları’nın da müteahhidi olan Rönesans Holding’e satıldı. Rönesans’ın bu araziden yaklaşık 3 milyar TL kazanacağı açıklandı.
14.03.2023
Vakıfbank’ın Arazisi Rönesans Holding’e Satıldı için yorumlar kapalı
16
VakıfBank Genel Müdürlüğü inşaatını yapan Rönesans Holding’e, zarar ettiği gerekçesiyle dövizin stabil olduğu dönem esas alınarak ek ödeme yapıldı. CHP’li Yavuzyılmaz, bu ödeme için suç duyurusunda bulundu.
09.06.2022
Rönesans Holding’e Büyük Kıyak için yorumlar kapalı
19
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi inşaatı ihalesini Saray'ın müteahhidi Rönesans Holding'in aldığı ortaya çıktı. Dev ihalenin sözleşmesinin de kamuoyuna duyurulmadan 16 Şubat günü imzalandığı belirtildi.
02.03.2022
Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı Yapan Rönesans Holding’e Dev Bir İhale Daha! için yorumlar kapalı
33
'Pandora Belgeleri'ne göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni yapan Rönesans Holding kamu projelerinden elde ettiği kârların bir kısmını vergiden kaçınmak için Virjin Adaları'na aktardı.
04.10.2021
Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı Yapan Rönesans Holding, Pandora Belgeleri’nde için yorumlar kapalı
44
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 127 milyon TL’lik yol ve köprülü kavşak yapımı ihalesi, son aylarda milyonlarca liralık ihaleleri peş peşe alan ve Cumhurbaşkanlığı saraylarının müteahhidi olan Rönesans Holding’in de içerisinde yer aldığı iş ortaklığına verildi.
14.04.2021
Adres Yine Şaşmadı! Rönesans Holding’e Bir İhale Daha için yorumlar kapalı
12
TOKİ, Beştepe'deki ve Okluk Koyu’ndaki Cumhurbaşkanlığı Saraylarının müteahhidi olan Rönesans Holding’e 320 milyon TL’lik bir ihale daha verdi. Milyonlarca liralık ihalenin sonucu ise yaklaşık 10 ay sonra açıklandı.
21.03.2021
320 Milyon TL’lik İhale Rönesans Holding’e için yorumlar kapalı
5
Emniyet, Rönesans Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp’e resmi plakalı koruma aracı tahsis etti. Olay, aracı kullanan özel şoför kaza yapınca ortaya çıktı.
15.03.2021
Ankara Emniyeti, Rönesans Holding Başkanı’na Resmi Koruma Aracı Vermiş için yorumlar kapalı
34
Rönesans Holding’in Kanal İstanbul projesinde yaşayacağı olası finansman risklerini ortadan kaldırmak için hazırlanan torba kanun teklifi komisyonda kabul edildi. Muhalefet, düzenlemeyi AYM’ye taşıyacağını açıkladı
06.03.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın: Bazı Firmalar Özellikle Kurtarılmak İsteniyor için yorumlar kapalı
3