risk

Deprem uzmanı, İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’le görüşmesinde can alıcı uyarılarda bulundu
28.06.2022
Deprem Uzmanı Prof. Dr. Görür: Adana’da Zemin Çürük, Depremde Risk Büyük için yorumlar kapalı
15
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye'nin afet risk haritasını çıkardı. Haritaya göre Türkiye'de 2021'de 107 sel ve su baskını, 66 orman yangını, 16 kar/tipi olayı ile 39 heyelan meydana geldi.
13.02.2022
Türkiye’nin Afet Risk Haritası Çıkarıldı! İşte Alarm Veren Bölgeler için yorumlar kapalı
4
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, gelişen ülke bankalarının varlık risklerine ilişkin yayınladığı raporda dikkat çeken bir uyarıda bulunarak Türkiye'yi Nijerya'dan sonra ikinci sırada olarak değerlendirdi.
26.07.2021
Moodys’ten Kritik Türkiye Uyarısı: Nijerya’dan Sonra İkinci Sıradayız için yorumlar kapalı
2
Türkiye'nin doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsünün yer aldığı dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunuyor. Meteoroloji'den vatandaşların tedbirli olması istendi.
23.02.2021
Meteoroloji’den Çığ Uyarısı için yorumlar kapalı
0
İstanbul'da 30 yıl içinde olması beklenen 7.2 büyüklüğündeki olası depremin gittikçe yaklaştığını vurgulayan Prof. Dr. Naci Görür, ''Eylül ve ocak ayındaki son depremler, kırılmasını beklediğimiz fayın batı ucunda gerçekleşince şahsen ben endişeye kapıldım. Küçük de olsalar bu depremlerin, beklenen Marmara depremini öne çekmiş olabileceğini düşünüyorum'' dedi.
04.07.2020
PROF. DR. GÖRÜR’DEN KORKUTAN AÇIKLAMA: BEKLENEN DEPREMİ ÖNE ÇEKMİŞ OLABİLİR için yorumlar kapalı
0
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili yeni bir araştırma yürüten bir grup bilim insanı, enfeksiyonun hastalarda diyabet gelişme riskini yükselttiğini ortaya koydu.
15.06.2020
COVID-19’UN VÜCUT İÇİN BİR TEHLİKELİ ÖZELLİĞİ DAHA BULUNDU için yorumlar kapalı
0
İtalya ve İspanya’dan 1610 korona hastasının kan örnekleri üzerinde yapılan bir araştırma, belirli kan gruplarına sahip kişilerin Kovid-19'u daha ağır geçirme riskini hesapladı. Buna göre en riskli kan grubu, A.
07.06.2020
KORONAVİRÜSTE EN RİSKLİ KAN GRUPLARI BELİRLENDİ için yorumlar kapalı
0
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün ağız ve burun yoluyla bulaştığına işaret ederek, "Ağız veya burun açık kalırsa, maske takmış ama gözümüzü gerçeğe kapatmış oluruz. Risk bu kadar mesafesizken uyarıları dinleyelim" ifadelerini kullandı.
05.06.2020
SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN DOĞRU MASKE KULLANIMI UYARISI için yorumlar kapalı
1
Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Bilim Kurulu Üyesi, Prof. Dr. Alpay Azap, katıldığı canlı yayında, korkutan gerçeği açıklayarak, “eni normale göre değil eski normale göre yaşıyor insanlarımız. Yeni normal dönemde tedbirli olmalıyız. 4-5 ay önceki yaşantımıza kesinlikle dönmememiz lazım” diyerek ikinci dalganın da beklendiğini söyledi.
04.06.2020
PROF. DR. AZAP’TAN KORKUTAN AÇIKLAMA: ‘İKİNCİ DALGAYI BEKLİYORUZ’ için yorumlar kapalı
0
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, nargile kafelerin ne zaman açılacağıyla ilgili soruya "Nargile üzerinde yapılan çalışmalarda çok fazla mikroorganizma ve bulaşın olduğunu görüyoruz" açıklamasında bulundu.
02.06.2020
PROF. DR. TEVFİK ÖZLÜ UYARDI: NARGİLE ÜZERİNDE ÇOK FAZLA MİKROORGANİZMA VE BULAŞIN VAR için yorumlar kapalı
0
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, koronavirüs salgınında ikinci dalga riski olduğunu belirtti.
30.05.2020
FED BAŞKANI POWELL’DAN İKİNCİ DALGA UYARISI: RİSK VAR, ZORLAYICI OLACAK için yorumlar kapalı
2
Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, korona virüs hastalarının tedavisinde kullanılan ve tartışmaların odağında olan sıtma ilaçların, sanılanın aksine virüse iyi gelmediği hatta ölüm riskini yüzde 45 artırdığı ortaya çıktı.
24.05.2020
COVID-19 TEDAVİSİNDE KULLANILAN SITMA İLACININ ÖLÜM RİSKİNİ ARTIRDIĞI ORTAYA ÇIKTI için yorumlar kapalı
1