pazarlık usulü

AKP iktidarı, kendine yakın inşaat şirketlere ihale dağıtmaya devam ediyor. Daha önce çok sayıda kamu ihalesini, Kamu İhale Yasası’nın afet gibi önceden öngörülemeyen olağanüstü durumlar için öngördüğü pazarlık (21-b) usulüyle alan Nesma Yapı Makine İnşaat A.Ş.'ye, bu kez de Gaziantep Nurdağı Acil Durum Hastanesi ihalesi yine aynı yöntemle verildi.
22.12.2023
650 Milyon Liralık İhale Yandaşa Pazarlık Usulüyle Verildi için yorumlar kapalı
45
Sayıştay, AKP'li Giresun Belediyesi'nin 2021 yılı içerisinde yaptığı 68 ihalenin sadece 12 tanesinin açık ihale olduğu geri kalan 56 ihalenin ise kamuoyunda adrese teslim ihale olarak bilinen pazarlık usulüyle yapıldığı tespit etti.
14.11.2022
AKP’li Belediyeden Adrese Teslim 56 İhale için yorumlar kapalı
9
‘Acil’ kodu ile yapıldığı için iptal edilen Erdemli-Silifke-Taşucu yolu ihalesi tekrarlandı. Pazarlık usulü ile yapıldığı için iptal edilen ihale aynı yöntemle tekrarlandı. İkinci ihaleyi aynı firma daha yüksek bedelle aldı.
10.07.2022
Danıştay Kararı Yok Sayıldı: Devlet 3.5 Milyar TL Zarar Etti için yorumlar kapalı
24
AKP’li Bursa Keles Belediyesi’nin ‘pazarlık’ usulüyle düzenlediği ihaleyi eski AKP’li meclis üyesi Taşhan aldı. Isparta Senirkent Belediyesi’nin ihalesini de bir dönem AKP yönetiminde yer alan Esen’in şirketi ‘kazandı’
26.02.2022
AKP’li Belediyenin İhalesi Tanıdık İsme Verildi için yorumlar kapalı
12
Erdemli–Silifke–Taşucu Yolunun Melleç-Kaledran bölümünün ihalesi pazarlık usulüyle yapıldığı için Danıştay’a takıldı. Danıştay, pazarlık usulü yöntemine ancak acil durumlarda başvurulabileceğine işaret etti.
01.02.2022
Son Dönemlerin En Büyük İhalesi Danıştay’a Takıldı için yorumlar kapalı
4