Özgür Suriye Ordusu (ÖSO)

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye sınırına büyük bir askeri sevkiyat gerçekleştirdi. TSK, Akçakale Tel Abyad sınırına 150 araçtan oluşan bir konvoy gönderdi. Konvoyda 500 ÖSO militanı da yer aldı.
11.10.2019
TSK’DAN SURİYE SINIRINA 150 ARAÇLIK ASKERİ SEVKİYAT için yorumlar kapalı
0
Türkiye'nin Afrin'deki PYD'ye yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda Alman üretimi Leopard 2 tanklarının kullanılması üzerine Berlin, söz konusu tankların modernizasyonu ile iki ülkenin birlikte savaş uçakları için mühimmat üretme planlarını askıya aldı.
26.01.2018
‘TSK 10-15 yıl daha hiçbir NATO geriliminden etkilenmez’ için yorumlar kapalı
3
Türkiye, Suriye'de Afrin'i kontrolünde bulunduran ve terör örgütü olarak nitelendirdiği PYD/YPG'den kaynaklı güvenlik endişelerini gerekçe göstererek cumartesi günü Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) militanları ile birlikte Afrin'e yönelik 'Zeytin Dalı' operasyonunu başlattı.
26.01.2018
Erdoğan’ın başdanışmanı Aybet: ABD bizi tatmin edecek çözümler ortaya koyacak için yorumlar kapalı
0
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin genel merkezinde düzenlenen 'Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle: Bazı kesimler iyi duysunlar.
26.01.2018
Erdoğan: Münbiç’i teröristlerden arındıracağız için yorumlar kapalı
1
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen muhtarlar toplantısında konuşan Erdoğan, Afrin'e düzenlenen harekata verilen Zeytin Dalı adına ilişkin "Zeytin bizim inancımızda çok kutludur.
24.01.2018
Erdoğan: ÖSO ile beraber 7-8 şehidimiz var için yorumlar kapalı
4
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk ordusunun uçakları sabah saatlerinden itibaren Afrin'e bağlı Raco, Eyn Dakka, Daret İzze ve Burseya Dağı ile Arsel Dağı çevresindeki YPG mevzilerini bombalıyor.
24.01.2018
Afrin’de çatışmalar şiddetlendi için yorumlar kapalı
0
TSK ve ÖSO, Afrin'in doğusundaki Azez'den dün saatlerinde Burseya Dağı'na yönelik operasyonla, bölgeyi YPG'den aldı.
23.01.2018
ÖSO, çatışmaların ardından Burseya Dağı’ndan çekildi için yorumlar kapalı
1
TSK'ya ait araçlardan oluşan bir konvoy, dün gece Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin karşısındaki Atme bölgesine girerek, İdlib gerilimi azaltma bölgesindeki batı Halep kırsalına ulaştı.
14.10.2017
TSK’nın İdlib’e askeri sevkiyatları sürüyor için yorumlar kapalı
0
Erdoğan'ın konuşması sırasında dinleyiciler arasında bir grubun protestosu üzerine kargaşa çıktı.
22.09.2017
Erdoğan’ın ABD’deki konuşması iki kez kesildi için yorumlar kapalı
0