Özgür Karabat

CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Twitter'da yaptığı 'Kamu bankalarındaki batık kredi 50 milyar TL'yi buldu' başlıklı paylaşımında, "Esnafı, çiftçiyi, yatırımcıyı desteklemesi gereken kamu bankaları, iktidarın arpalığı haline geldi. Bilançolarını büyütmekle övünen bankalar, liyakatsiz AKP kadrolarına maaş ve yandaşlarla karşılıksız kredi dağıtıyor" dedi.
26.03.2023
CHP’li Karabat: Kamu Bankalarındaki Batık Kredi 50 Milyar TL’yi Buldu için yorumlar kapalı
29
AKP ve MHP'nin "ortak" çalışması ile TBMM'ye gelen 'sansür' yasasının perde arkasını CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ifşa etti.
28.05.2022
‘Sansür’ Yasasının Altından Araplar Çıktı için yorumlar kapalı
12
CHP Milletvekili Özgür Karabat, TOKİ'nin yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları için 420 konutluk projesi hakkında "Kutuplaşma siyaseti ile vatandaşı birbirine düşman hale getiren AKP, şimdi de Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızla gurbetçilerimizi birbirine düşürmeye çalışıyor" diye konuştu.
03.03.2022
CHP Milletvekili Karabat: TOKİ Gurbetteki Vatandaşlarımızı Kullanıyor için yorumlar kapalı
16
KKTC kurucu lideri Rauf Denktaş'ın anıt mezarının 10 yıldır tamamlanmamasına CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'tan tepki geldi. Konuyu Meclis gündemine taşıyan Karabat, Denktaş’a yapılananın büyük bir saygısızlık olduğunu söyledi.
29.01.2022
Rauf Denktaş’a Büyük Saygısızlık! Anıt Mezarı 10 Yıldır Tamamlanmıyor… için yorumlar kapalı
21
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin AKP'nin kısıtlı seçmen iddialarının asılsız olduğunu ifade etti.
26.04.2019
CHP’Lİ VEKİL KARABAT: AKP’NİN İTİRAZLARI BİR BİR ÇÖKÜYOR için yorumlar kapalı
2
Bütçe verileri CHP Milletvekili Karabat’ın iddiasını doğruluyor. 2018’e göre Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi, yıllık enflasyon oranına yakın bir şekilde % 23 oranında artarken, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçesi enflasyon oranını da bir hayli aşarak %34,4 oranında bir artış göstermiş.
19.11.2018
DİB’NIN BÜTÇESİ NE KADAR ARTTI? için yorumlar kapalı
1