Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Demir, "Karadeniz Bölgesi kuraklıktan en az etkilenen coğrafyalardan biri fakat kuraklık böyle devam ederse bölgede çay ve fındık yerine pamuk ekilecek.
23.03.2022
Dünya Su Günü’nde Karadeniz’in Kuraklık Riskine Dikkat Çekildi için yorumlar kapalı
3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğü'nün yayımladığı Fen Edebiyat Fakültesi’nin ‘Gelişim Psikoloji’ ana bilim dalı için yayımladığı akademik kadro ilanı ‘kişiye özel ilan’ şüphesi uyandırdı. Sosyal medyada bu duruma tepkiler yükselirken üniversite sessizliğini korudu. Türk Psikologlar Derneği (TPD) de söz konusu ilanın “kişiye özel” şüphesi barındırdığını belirterek, rektörlük hakkında yasal yollara...
23.01.2022
Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Kişiye Özel Kadro İlanı için yorumlar kapalı
32
Ondokuz Mayıs Üniversitesi, 30 Aralık’ta Resmi Gazeteye verdiği ilanla Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere 62 kişilik akademik kadro ilanı verdi. Verilen ilanda Hidrolik Bölümü için aranan şartlar ise dikkat çekti.
01.01.2022
19 Mayıs Üniversitesi’nde Kişiye Özel Kadro için yorumlar kapalı
4
Sayıştay raporlarına göre Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Diş Hekimliği Fakültesi, Kamu İhale Kanunu’na (KİK) aykırı olarak tıbbi malzeme ve ilaç aldı. Sayıştay, fakültenin “doğrudan temin” ile yaptığı, toplam bedeli 1 milyon TL’ye yaklaşan 118 alımın usulsüz olduğuna dikkat çekti.
15.10.2021
Sayıştay, 19 Mayıs Üniversitesi’ndeki Usulsüzlükleri Ortaya Çıkardı için yorumlar kapalı
7
Türk kimyager, 6 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda yerli ve milli kaynaklarla çevre dostu ve eksi 45 dereceye kadar buz ve karı 20 dakika içinde çözebilen özel formüllü granül üretti.
12.01.2019
TÜRK KİMYAGERDEN BUZLANMAYI KISA SÜREDE ÇÖZEN FORMÜL için yorumlar kapalı
2
Samsun Valiliği tarafından güncellenen protokol listesi kentteki toplam 38 makamın vekaleten yönetildiğini ortaya çıkardı. 4 ilçeyi vekil kaymakam, 16 kamu kurumu vekil müdür yönetirken, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde ise 18 fakültenin 13'ü vekil dekanlara emanet edildi.
22.12.2018
AMERİKA’DA EYALET SAMSUN’DA VEKALET! için yorumlar kapalı
6