Mehmet Şimşek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, zorunlu afet sigortasının devreye alınacağını bildirdi. Şimşek, olası bir depreme karşı binalar, diğer afetler için ise binalar ve taşınır malların teminat altına alınacağını söyledi. 6 Şubat depremlerinde halktan para toplayan AKP iktidarı yıllardır toplanan deprem vergilerinin "duble yollar, havalimanları ve sağlık harcamalarında" kullanıldığını savunuyor.
07.06.2024
Şimdi de Zorunlu Afet Sigortası Geliyor için yorumlar kapalı
34
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önümüzdeki dönemde Elektrik Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait hidroelektrik santraller (HES) limanlar, otoyollar, köprüler ile arsa ve arazilerin özelleştirileceğini açıkladı.
01.11.2023
Bakan Mehmet Şimşek Açıkladı: Köprüler, Otoyollar, Limanlar ve HES’ler Özelleştirilecek için yorumlar kapalı
93
Eski Başbakan Yardımcısı Babacan'ın kuracağı söylenen yeni partiyle ilgili ismi geçen eski Başbakan Yardımcısı Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştü. Hürriyet'in haberine göre aracıların talebiyle ayarlanan görüşmede Erdoğan, Şimşek'ten çalışmalarını parti içinde sürdürmesini istedi, Şimşek ise siyasi görev üstlenmekten yana değil.
14.07.2019
ERDOĞAN VE ŞİMŞEK ARASINDA GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ için yorumlar kapalı
6
Geçmişte ABD için çalışan bir grup istihbarat görevlisinin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) adına bazı siyasetçilerin, aktivistlerin ve diplomatların iPhone'larını hacklediklerini iddia etti. Karma adı verilen gelişmiş casusluk programı kapsamında telefonlarına erişilenler arasında eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de var.
31.01.2019
MEHMET ŞİMŞEK’İN TELEFONU HACKLENDİ için yorumlar kapalı
2
Seçimlerin yaklaşması ile AKP kulislerinde ilk kez kaybetme olasılığı içeren senaryolar için kafa yoruluyor. Olası bir kayba karşı Cengiz İnşaat, Yıldız Holding, Doğuş Holding, sermayelerini İngiltere'ye aktardı bile. İşte ayrıntılar...
07.01.2019
YANDAŞ İŞADAMLARI SERMAYESİNİ İNGİLTERE’YE KAÇIRIYOR için yorumlar kapalı
82
İşte Mehmet Şimşek'in yeni görevi Uzun yıllar ekonomi yönetiminin başında bulunan eski Maliye Bakanı ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimsek ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.
19.08.2018
İNGİLİZ MEHMET ŞİMŞEK,İNGİLTERE’YE GERİ DÖNÜYOR için yorumlar kapalı
36
Davos Zirvesi'ne katılmak için İsiçvere'de bulunan Şimşek, NTV'nin sorularını yanıtladı.
26.01.2018
Şimşek: Uzaktan Türkiye’yi takip edenlerin algılarında bir miktar bozulma var için yorumlar kapalı
1
Dünya Ekonomik Forumu'nun düzenlediği Davos Zirvesi'nde Sputnik'in sorularını yanıtlayan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ‘İki ülke yakın gelecekte gerçekleştireceği ticari işlemlerde kendi ulusal para birimlerini kullanır mı?’ sorusuna, “Elbette ki” yanıtını verdi.
26.01.2018
Şimşek: Rusya ve Türkiye yakın gelecekte ticarette kendi para birimlerini kullanacak için yorumlar kapalı
4
Dünya Ekonomik Forumu'nun düzenlediği Davos Zirvesi'nde Sputnik'in sorularını yanıtlayan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Soçi'de toplanacak Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'ne ve Rusya'nın çözüme yönelik çabalarına büyük önem veriyoruz.
25.01.2018
Şimşek, Sputnik’e konuştu: Soçi’deki kongreye büyük önem veriyoruz için yorumlar kapalı
3
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Halkbank'ın ABD Hazinesi ve Amerikan Adalet Bakanlığı ile yakın çalışma içerisinde olduğunu
24.01.2018
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten Halkbank açıklaması için yorumlar kapalı
1
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), sektördeki mevcut finansal durumu ve turizmde 2023 hedeflerine ulaşmak için gereken dönüşüm stratejisi kapsamında kısa, orta ve uzun vadeli tedbir önerilerini hükumete iletti.
08.01.2018
Turizmcilerden 5 maddelik talep için yorumlar kapalı
1
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'nin yanı başında terör koridoru oluşturulmak istendiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın buna
07.01.2018
‘Recep Tayyip Erdoğan müdafaası, Gazi Mustafa Kemal için yorumlar kapalı
1