lazer

İnsan çene kemik yapısına benzeyen tavşan kafatasında lazerle yeni kemik oluşumunu sağlayan 28 yaşındaki Diş Hekimi Tolga Yılmaz, 200 uluslararası çalışmayı geride bırakarak Bern Üniversitesinden ödül kazandı.
29.12.2019
TÜRK BİLİM İNSANININ LAZERLE KEMİK GELİŞTİREN ARAŞTIRMASINA ÖDÜL için yorumlar kapalı
1
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, kişisel Twitter hesabı üzerinden yerli ve milli eğitim uçağı HÜRKUŞ-C'ye ait ilk görüntüleri yayınladı.
29.12.2018
TÜRK EĞİTİM UÇAĞI HÜRKUŞ-C’NİN İLK GÖRÜNTÜLERİ için yorumlar kapalı
1
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Silah sistemlerimizde kullanılan yabancı menşeli mikroişlemcilerin yerini alabilecek hızda ve düşük güç tüketen, lisans ve satış hakları ülkemize ait milli bir işlemci tasarlanıyor" dedi.
29.12.2018
TÜRK MİKROİŞLEMCİ ‘ÇAKIL’ YOLDA! için yorumlar kapalı
0
Antalya Bilim Üniversitesi'nde düzenlenen 'Yerli ve Milli Teknolojide Aselsan' konulu konferansta konuşan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, orduda aktif olarak kullanılan lazer silah teknolojisinden bahsetti. ASELSAN üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu konferansta konu alınan lazer silah sayesinde önemli bir mesafedeki hedef etkisiz hale getirilebiliyor.
04.12.2018
TSK’DAN LAZER TEKNOLOJİSİ! için yorumlar kapalı
3
ASELSAN Başkanı Görgün, lazerin tespit, konumlama ve silah olarak kullanılmasını geliştirdiklerini belirtti: "Önemli bir mesafedeki hedefi lazer silahımızla vurabilir durumdayız." Görgün, "Ulaştığımız mesafeyi söylenmemesi gereken bir bilgi olduğu için söylemiyorum. Teknolojimizin farklı insanlar tarafından bilinmesi istenmez" ifadesini kullandı.
03.12.2018
ASELSAN BAŞKANI GÖRGÜN’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR için yorumlar kapalı
1