Kürtçe

3 Nisan 2023 tarihinden itibaren Erbil’de Kürtçe tabela asmayanlara ceza verileceğini ilan edilen Türkçe ve Arapça yasağı bugün itibariyle uygulanmaya başlandı.
04.07.2023
Erbil’de Türkçe Yasağı Başladı için yorumlar kapalı
104
Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Xero Abbas'ı yazdı: Buluşuyoruz, bize şarkı söylüyor...
17.06.2019
ERTUĞRUL ÖZKÖK SKANDALI! için yorumlar kapalı
13
31 Mart yerel seçimlerinde kayyumdan HDP’ye geçen Derik Belediyesi’nde Türkçe konuşmaya yasak geldi. Kayyum dönemindeki birçok calışanı işten çıkaran Başkan Mülkiye Esmez, belediyede Kürtçe konuşulmasını istedi. Aralarında şehit yakınlarının da bulunduğu çalışanlar, ağır mobing altında olduklarını söyledi..
30.05.2019
HDP’Lİ BELEDİYEDE TÜRKÇE KONUŞMAYA YASAK GELDİ için yorumlar kapalı
1
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kürtçe için yasal düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.
27.05.2019
KILIÇDAROĞLU’NDAN TARTIŞMA YARATACAK ‘KÜRTÇE’ ÇIKIŞI! için yorumlar kapalı
0
Edirne cezaevinde tutuklu olarak bulunan eski HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş'ın siyasette aktif olduğu dönemdeki çizgisini beğendiğini belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı" dedi.
18.04.2019
İMAMOĞLU’NDAN ‘DEMİRTAŞ’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
2
Siyasete CHP saflarında başlayıp son olarak AKP'nin Ağrı Belediye Başkan Adayı olan Savcı Sayan, bütün okullarda zorunlu Kürtçe dersinin olması gerektiğini söyledi. Savcı Sayan, "Çocuklar İngilizce öğreneceğine Kürtçe öğrensin" diye konuştu.
16.12.2018
AKP’NİN AĞRI ADAYI BEYANLARIYLA BÖLÜCÜLÜK YAPIYOR için yorumlar kapalı
0
İsveç'te daha önce 'terör propagandası yaptığı' gerekçesiyle yayını kesilen Newroz TV tarafından kurulan Aryen TV'ye polis baskın düzenledi.
08.11.2017
İsveç’te Kürtçe yayın yapan televizyon kanalına polis baskını için yorumlar kapalı
5
Yıldızdoğan, Meram ilçesindeki bir kafede gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal medyada bir video eşliğinde yapılan paylaşımlarda, 1993 yılında piyasaya sürdüğü albümdeki "Ölürüm Türkiyem" şarkısının bestesinin Kürt bir müzik grubundan çalındığı iddialarına yer verildiğini anımsattı.
11.08.2017
‘Ölürüm Türkiyem’ için suç duyurusu için yorumlar kapalı
14