kuraklık

İstanbul'da bu yıl yağışların azalması nedeniyle 10 barajdan 3'ünde su seviyesi yüzde 3'lere düştü.
05.11.2023
İstanbul’da Kuraklık Alarmı! 10 Barajdan 3’ünde Su Seviyesi Yüzde 3’lere Düştü için yorumlar kapalı
38
İstanbul'da yağışsız geçen günlerin ardından barajlardaki doluluk oranı yüzde 25'in altına düştü. Bugün itibarıyla barajların doluluk oranı yüzde 24.97 olarak ölçüldü. Kuraklıktan en fazla etkilenen barajlardan biride Büyükçekmece barajı oldu.
19.09.2023
İstanbul’da Barajlar Alarm Veriyor! Doluluk Oranı Yüzde 25’in Altına Düştü için yorumlar kapalı
20
İstanbullulara su tasarrufu yapmaya çağrısında bulunan İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa, "Çok kurak bir dönem geçiyoruz. Yani bütün bu yatırımları yaparken hakikaten sıcaklık rekorlarının kırıldığı, afet boyutunda bir kuraklık yaşıyoruz" dedi.
12.08.2023
İSKİ Genel Müdürü’nden Kritik Uyarı: Afet Boyutunda Kuraklık Yaşıyoruz için yorumlar kapalı
41
İzmir'in Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi, İklim Bilimci Prof. Dr. Doğan Yaşar, kuraklık nedeniyle şehrin su ihtiyacının yüzde 44'ünün karşılandığı Tahtalı Barajı'nda doluluk oranının yüzde 41,17'ye düştüğünü belirterek, "Hem tarımda, hem kullanma suyunda, bu yıl çok ciddi su sıkıntısı çekeceğiz" dedi.
01.04.2023
İklim Bilimci Prof. Dr. Doğan Yaşar: Bu Yıl Çok Ciddi Su Sıkıntısı Çekeceğiz için yorumlar kapalı
14
Su uzmanı Prof. Dr. Yusuf Demir, hem su hem de tarım açısından yaz aylarının kolay geçmeyeceğini belirterek, “Yaz aylarında hem tarımda hem evsel kullanımda hem de sanayide ihtiyacımız olan suyu bulamayabilir, ülke olarak ciddi su sıkıntısıyla karşı karşıya kalabiliriz” dedi.
22.03.2023
Prof. Dr. Yusuf Demir: Yaz Aylarında Ülke Olarak Ciddi Su Sıkıntısıyla Karşı Karşıya Kalabiliriz için yorumlar kapalı
14
İstanbul'da beklenen yağışların gerçekleşmemesi, yaz aylarında susuzluk yaşanacağı endişesine neden oldu. Boğaziçi Üniversitesi İklim Politikaları Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, " Eğer böyle devam ederse İstanbul'un çok büyük bir su sorunu olacak. Bu sene yaz mevsimi de geçtiğimiz 3 seneye göre daha sıcak geçecek. Bu geçtiğimiz günlerde yaşadığımız...
01.03.2023
Prof. Dr. Levent Kurnaz: Böyle Devam Ederse İstanbul’un Çok Büyük Bir Su Sorunu Olacak için yorumlar kapalı
12
Trakya'da kurak geçen mevsim nedeniyle baraj ve nehirlerdeki su oranlarında geçen yıllara göre düşüş yaşandı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, ülke genelinde yağışların yüzde 4 azaldığını, sıcaklığın ise 2-3 santigrat arttığını belirterek, "Son zamanlarda ülke ağır bir felaketle boğuşurken, başka doğal felaket...
01.03.2023
Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer Uyardı: Yağışlar Yüzde 4 Azaldı, Sıcaklık 3 Santigrat Arttı için yorumlar kapalı
36
İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, kuraklık noktasında olağanüstü bir dönemden geçtiklerine dikkat çekerek İstanbullulara su tasarrufu çağrısı yaptı.
24.02.2023
İSKİ’den İstanbullulara Su Tasarrufu Çağrısı için yorumlar kapalı
34
Aksaray, Konya ve Ankara arasında yer alan, başta flamingolar olmak üzere binlerce kuşa ev sahipliği yapan Tuz Gölü, kuraklığın etkisiyle her geçen gün biraz daha küçülüyor
31.01.2023
Kuraklık Tuz Gölü’nü Vurdu! için yorumlar kapalı
717
Türkiye'de son aylardaki yağışların azlığı ve barajlarda su doluluk oranların düşmesi gelecek günler için endişeleri daha da artırdı. Bir iki ay daha yağış yağmaması halinde yaz aylarında büyük sıkıntıların baş göstereceğini ifade eden uzmanlar, su kesintilerine gidilebileceğini ifade etti.
26.01.2023
Yakın Zamanda Yağış Olmazsa Durum Vahim için yorumlar kapalı
24
'Türkiye'nin tahıl ambarı' olarak kuraklığın yaşandığı Konya Ovası'nda, beklenen yağışlar düşmediği için tehlike artıyor. Karatay Ziraat Odası Başkanı Rıfat Kavuneker, "Konya Havzası'nda, durum gün geçtikçe kötüye gidiyor. Şu anda sahada 3'te 2 hasar var. Kurak alanlarda yüzde 50, yüzde 70 arasında sıkıntı var" dedi.
22.01.2023
Karatay Ziraat Odası Başkanı Rıfat Kavuneker: Konya Ovası’nın 3’te 2’sinde Kuraklık Hasarı Var için yorumlar kapalı
40
Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre 2022 aralık ayında 2021'in aynı ayına göre yağışlar yüzde 57 oranında azaldı.
19.01.2023
Yağışlar Yüzde 57 Azaldı: Kuraklık Tehlikesi Kapıda için yorumlar kapalı
25