KKKTC

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Girne bölgesinde meydana gelen hortum, hasar oluşturdu. Hortum sonucunda bazı binaların çatıları uçarken, araçlar devrildi, kopan ağaçlar araçların üzerine düştü, duvarlar çöktü ve elektrik telleri ile direkleri zarar gördü.
21.11.2020
KKTC’Yİ HORTUM VURDU! ÇATILAR UÇTU AĞAÇLAR DEVRİLDİ için yorumlar kapalı
13
Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran Yunanistan'ın Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu Kıbrıs Rum Yönetimi ziyareti öncesi yine Türkiye´yi hedef aldı. Türkiye'yi adada işgalci gösteren Yunan Cumhurbaşkanı, "Türkiye ile diplomasi yolunu izliyoruz" dedi.
20.09.2020
YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANI’NDAN SKANDAL TÜRKİYE AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
1
ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) Uluslararası Askeri Eğitim ve Talim programına dahil ettiği açıklamasının ardından Rum Kesimi Yeşilırmak Sınır Kapısı'na 2 adet portatif ağır silah mevzisi yerleştirmeye başladı. Rum Kesimi'ne KKTC'den tepki gecikmedi.
09.07.2020
GERİLİM BÜYÜYOR! GKRY SINIRA AĞIR SİLAHLI MEVZİLER YERLEŞTİRDİ için yorumlar kapalı
1
Rum Yönetimi, 1974 yılında kullanılan göçmen çadırları ile Yunanistan’dan gönderilen çocuk kıyafetleri ile ayakkabılarını Ahna (Düzce) koruluğunda oluşturduğu tema parkında teşhir edip, Rum gençlerinin burasını ziyaret etmesini sağlarken, Barbarlık Müzesi tanınamaz hale...
01.11.2019
TÜRKLERE KIBRIS’TA YAPILAN KATLİAMLARIN İZLERİNİ SİLEN EL KİMİN ELİ için yorumlar kapalı
13
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, KKTC'de Taşkent köyü çevresine düşen Suriye’ye ait S-200 füzesi ile ilgili KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile görüştü.
01.07.2019
KKTC’DE DÜŞEN FÜZE İLE İLGİLİ TÜRKİYE HAREKETE GEÇTİ için yorumlar kapalı
0
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Atatürk'ün vefatının 80'inci yıl dönümünde 10 Kasım'ın hafta sonuna gelmesi nedeniyle anmanın 9 Kasım'a çekilmesi tartışma yaratt
04.11.2018
KKTC’DE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA 9 KASIM’A ALINSIN TEKLİFİ TEPKİLERE NEDEN OLDU için yorumlar kapalı
0