kıtlık

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat; et, süt, yumurta, buğday, un, yağ ve şeker gibi temel gıda ürünlerinde yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek "Temel gıda ürünlerinde yaşanan arz sorunlarının tetikleyeceği bir kıtlık sürecine girdik" dedi.
20.03.2022
CHP’li Özgür Karabat: ”Temel Gıda Ürünlerinde Bir Kıtlık Sürecine Girdik” için yorumlar kapalı
30
Dünyanın en gizemli kadınlarından biri olan kehanetleriyle adından söz ettiren Baba Vanga ismiyle tanınan kahinin 2022 yılı için kehanetleri ortaya çıktı. Daha önce birçok olayı ve gelişmeyi önceden bilen Baba Vanga, 2022 yılı için iyi öngörüde bulunmuyor.
13.12.2021
İşte Ünlü Kahin Baba Vanga’nın Korkutan 2022 Kehanetleri için yorumlar kapalı
28
Şanlıurfa’da vatandaşların dertlerini dinleyen CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’a, un fabrikalarının kendilerine 10 gün sonrası için gün vermesinden yakınan fırıncılar, “Kıtlık geldi de haberimiz mi yok?” diye sordu.
21.11.2021
Un Bulamayan Fırıncının İsyanı: Kıtlık Geldi de Haberimiz mi Yok? için yorumlar kapalı
3
İngiltere'nin ardından ABD'yi de vuran krizde gıdadan otomotive tüm sektörlerde büyük bir panik baş gösterirken süpermarket zincirleri durumu örtbas etmek ve halkı panik havasından uzaklaştırmak için akıl almaz bir yönteme başvurdu.
24.10.2021
İngiltere’nin Ardından ABD’de Tedarik Krizi: Benzin İstasyonlarında Uzun Kuyruklar Oluştu, Marketlerde Raflar Boş Kaldı için yorumlar kapalı
4
Fransa’da halk, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının 2021 boyunca süreceği endişesi ve kıtlığa neden olacağı korkusuyla gıda stokluyor.
25.01.2021
Fransa’da Kıtlık Alarmı: Halk Gıda Stoklamaya Başladı için yorumlar kapalı
0
Kovid-19 salgını, kuraklık ve artan taleple boğuşan dünya için "gıda güvenliği" ve "kıtlık" riskleri artıyor.Türkiye, kendi tedbirlerini hayata geçirecek. Depolar boş kalmayacak. Arz sıkıntısı ve fiyat artışı yaşanan ürünlerde, ihracat kısıtlaması ve gümrük indirimleriyle denge sağlanacak
07.12.2020
TÜM DÜNYADA KIRMIZI ALARM! KITLIK KAPIDA için yorumlar kapalı
28
Bu yıl Nobel Barış Ödülü'nü kazanan Birleşmiş Milletler'e bağlı olarak çalışan Dünya Gıda Programı'nın (WFP) başındaki isim uluslararası kamuoyunu korkutan açıklamalarda bulundu.
15.11.2020
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER AÇIKLADI: ‘2021’DE KORKUTUCU BOYUTLARDA KITLIK YAŞANACAK’ için yorumlar kapalı
0
Dünyanın dev ekonomilerine diz çöktüren corona virüsü, açlıkla boğuşan ülkeleri daha zor bir duruma sokabilir. BM tarafından yapılan uyarıda, gıda sorunu ile boğuşan Afrika ülkeleri gibi ülkelerde salgının yaratacağı kıtlığa dikkat çekildi.
21.04.2020
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER UYARDI: COVID-19 SALGININDA KITLIK TEHLİKES için yorumlar kapalı
1
Suudi Arabistan ve Hindistan aniden çekirge istilasına uğradı.. Milyarlarca çekirge önüne geleni yiyip bitiriyor.. Hindistan'daki çekirgeler virüsün sarstığı Çin'e yöneldi.
17.02.2020
CORONAVİRÜS’TEN SONRA ÇİN’DE YENİ FELAKET KAPIDA: 150 KM HIZLA GİDİYORLAR için yorumlar kapalı
8
Tarihçi Profesör İlber Ortaylı, Hürriyet gazetesinde bugünkü yazısında 1980 sonrası iktidarların tarım politikalarını eleştirerek, 'Ziraatta arz-talep, serbest piyasa kurallarına bırakılamaz. Burada sosyalizan laflar etmeye lüzum yok. Vahşi bir pazar mekanizmasının hiç uğramaması gereken alandır. Yeryüzünün büyük iklim değişiklikleriyle mücadele ettiği bu asırda açlık tehlikesi kapıdadır' ifadelerini kullandı.
02.09.2018
TARIM POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ için yorumlar kapalı
1