kirlilik

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) akademisyenleri'Marmara Denizi'nde Müsilajın Pelajik ve Bentik Balıkların Erken Yaşam Evreleri Üzerine Etkisi' üzerine bir araştırma gerçekleştirdi. Müsilajın ve deniz anası baskınının oluşmasına küçük balık avcılığının sebep olduğu belirtildi.
30.12.2021
ÇOMÜ Araştırması: Kirlilik ve Küçük Balık Avcılığı Müsilaj Oluşumunu Tetikliyor için yorumlar kapalı
29
Antalya'nın içme suyu kaynağı Kırkgöz Göleti üzerindeki kirlilik drone kamerasına içindeki kirlilik ise sualtı kamerasına yansıdı.
19.09.2021
Kırkgöz Göleti’ndeki Kirlilik Tehlikeli Boyuta Ulaştı için yorumlar kapalı
20
Gönen Çayı kirlilik nedeniyle simsiyah oldu. GÜMÇED Bandırma Şube Başkanı Mutlu, birçok sanayi kuruluşunun arıtma tesisini çalıştırmadan atıklarını çaya deşarj ettiğini belirtiyor. Marmara Denizi'ne dökülen çay için girişimler gerçekleşse de henüz bir temizlik ya da önlem söz konusu değil. Vatandaşlar Gönen Çayı'nın görüntüsünden tedirgin olurken aynı zamanda burada uygulanacak çözümler...
21.07.2021
Balıkesir’deki Gönen Çayı, Kirlilik Nedeniyle Simsiyah Oldu için yorumlar kapalı
1
Samsun Limanı'nda endüstriyel atıklar sonucunda mikroorganizmaların aşırı derecede üremesiyle oluşan ‘deniz salyası’ benzeri tabaka büyüyor.
16.05.2021
Samsun Limanı’nda Tedirgin Eden Kirlilik için yorumlar kapalı
0
Trakya'da sanayi tesislerinin neden olduğu çevre kirliliği korkutucu boyutlara ulaştı. Tekirdağ, Ergene'de Marmaracık mevkiinde bulunan Plastik Sanayi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi'ne ait 2.8 milyon metrekarelik tarım alanından alınan numuneler incelendi. Uzmanlarca yapılan incelemede çevresini buğday tarlalarının çevirdiği arazide sınır değerin 2.1 katı nikel ile 17.6 katı krom olmak üzere ağır...
27.02.2021
Trakya’da Buğday Tarlaları Zehir Saçıyor: Ağır Metal Tespit Edildi için yorumlar kapalı
2
Su kaynaklarına santral kurulmasına olanak sağlayan düzenleme, TBMM Çevre Komisyonu’ndan geçti. Düzenleme ile Türkiye’deki tüm göller “kuraklık ve kirlilik” tehdidi ile karşı karşıya kalacak.
17.11.2018
SKANDAL YASA! TBMM’DE KABUL EDİLDİ için yorumlar kapalı
1