KAŞIKÇI CİNAYETİ

ABD istihbarat raporunda, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesini onaylayan kişinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman olduğu belirtildi.
27.02.2021
ABD, Kaşıkçı Cinayetine Dair İstihbarat Raporunu Yayımladı için yorumlar kapalı
0
İngiltere, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesindeki rolleri nedeniyle aralarında dönemin Suudi Arabistan İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri ve Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın danışmanı Abdullah el-Kahtani'nin de olduğu 20 kişiyi yaptırım listesine aldı.
07.07.2020
İNGİLTERE’DEN KAŞIKÇI KARARI! 20 İSİM YAPTIRIM LİSTESİNE ALINDI için yorumlar kapalı
1
BM özel raportörü Agnes Callamard, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi yetkililerce öldürüldüğünü ve Türkiye'nin cinayeti soruşturma çabalarının Suudi Arabistan tarafından engellendiğini belirtti.
08.02.2019
KAŞIKÇI CİNAYETİNİN SORUŞTURMASINDA ‘SUUDİ ARABİSTAN’ ENGELİ! için yorumlar kapalı
1
Suudi Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Kaşıkçı cinayetini suç ve büyük bir hata olarak gördüklerini açıkladı. Suudi Bakan ayrıca, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın Kaşıkçı cinayeti ile ilgili bir ilgisi olmadığını söyledi.
15.11.2018
SUUDİ DIŞİŞLERİ BAKANI’NDAN İTİRAF: KAŞIKÇI CİNAYETİ SUÇTUR VE BÜYÜK HATADIR için yorumlar kapalı
0
İsrail'deki bir konferansa video bağlantısıyla seslenen ABD'li ifşaatçı Edward Snowden, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, İsrailli şirket NSO Group'un ürettiği Pegasus casusluk yazılımıyla takip edildiğini söyledi.
08.11.2018
SNOWDEN: KAŞIKÇI, İSRAİL YAPIMI CASUS YAZILIMLA TAKİP EDİLDİ için yorumlar kapalı
1
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı öldürenlerden hesap soracaklarını belirterek, ülkesinin Suudi Arabistan'la stratejik ilişkilerini devam ettireceğini bildirdi.
04.11.2018
POMPEO’DAN ‘KAŞIKÇI CİNAYETİ’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
0