kanun teklifi

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut'un Meclis'e sunduğu çıraklık ve staj başlangıcının emeklilik için kabul edilmesini öngören yasa teklifi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.
18.01.2023
EYT’de Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Kötü Haber için yorumlar kapalı
6
Doğa harikası Uludağ için hazırlanan ve TBMM komisyonunda kabul edilen kanun teklifine yönelik tepkiler devam ediyor. CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, "Peribacaları ve Salda Gölü’nde yapılanları gördük. Şimdi sıra Uludağ’a geldi. İktidar koruma alanı ilan ettiğinde biz 'Eyvah' diyoruz" dedi.
13.12.2022
Talan Sırası Doğa harikası Uludağ’a Geldi için yorumlar kapalı
1
Tüm tepkilere rağmen TBMM’de kabul edilen kanun teklifi kapsamında kurulacak Diyanet Akademisi’nin kamuya yükü açığa çıktı. Geniş yetkilere sahip akademi için üç yılda toplam 2 milyar 905 milyon 759 bin TL harcama öngörüldü.
26.10.2022
Diyanet Akademisi’ne Dev Bütçe: Üç Yılda 2 Milyar 905 Milyon TL için yorumlar kapalı
12
Üretici, tedarikçi ve perakende işletmeler tarafından piyasada darlık yaratıcı, piyasa dengesini ve serbest rekabeti bozucu faaliyetler ile tüketicinin mallara ulaşmasını engelleyici faaliyetlerde bulunanlara, 100 bin liradan 2 milyon liraya kadar idari para cezası uygulanacak.
06.01.2022
Stokçuluğa Ağır Cezalar Getiren Teklif Meclis’te Kabul Edildi için yorumlar kapalı
8
CHP’li Turan Aydoğan, 0-6 yaş grubu çocuğu olan yoksul ailelere yardım yapılsın teklifi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildiği açıklandı.
22.04.2021
Çocuklu Yoksul Ailelere Yardım Yapılsın Teklifi AKP ve MHP Oylarıyla Reddedildi için yorumlar kapalı
1
TBMM'de dün muhalefet milletvekillerinin oy çokluğuyla reddedilen Güvenlik Soruşturması ve Arşiv teklifi yeniden oylanacak.
01.04.2021
Reddedilen Güvenlik Soruşturması Kanun Teklifi Yeniden Oylanacak için yorumlar kapalı
2
Pandemide ‘maskeli’ yapılan yap-işlet-devret projelerini üstlenen müteahhitlerin döviz borcu da halka yıkılıyor. Garanti yetmedi, YİD borcunun doğrudan Hazine tarafından üstlenilmesi yönünde kanun teklifi hazırlandı.
05.03.2021
YİD Projelerinde Garanti Yetmedi! Müteahhitlerin Döviz Borcunu da Halk Ödeyecek için yorumlar kapalı
0
TBMM Genel Kurulunda, Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümünde yer alan 19 madde kabul edildi.
26.12.2020
‘DERNEKLERE KAYYUM’ DÜZENLEMESİ GETİREN KANUN TEKLİFİNİN BİRİNCİ BÖLÜMÜ KABUL EDİLDİ için yorumlar kapalı
1
“Kitle imha silahlarının yayılmasının ve finansmanının önlenmesine ilişkin torba kanun teklifi”nin TBMM Adalet Komisyonu’ndaki görüşmeleri tamamlandı.
22.12.2020
ERDOĞAN VE SOYLU’YA ‘OLAĞANÜSTÜ’ YETKİLER VERECEK DÜZENLEME TBMM GENEL KURULU’NDA için yorumlar kapalı
0
TBMM'ye iktidar partisi milletvekilleri tarafından 5 Ekim tarihinde sunulan “Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”, ilgili komisyonlardan hızla geçirilerek TBMM Genel Kurulu'nda Salı akşam Azerbaycan tezkeresinden sonra görüşülmeye başlandı.
21.11.2020
ÇEVRECİLERİ AYAĞA KALDIRAN YASA NELER GETİRİYOR? için yorumlar kapalı
0
TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifiyle Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde faaliyet yürütenler, yazılım, tasarım ve Ar-Ge faaliyetlerinden elde ettikleri kazançları, 31 Aralık 2028 tarihine kadar gelir ve kurumlar vergisinden müstesna olacak.
02.10.2020
TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİNDE FALİYET YÜRÜTENLER, 2028’E KADAR VERGİDEN MUAF OLACAKLAR için yorumlar kapalı
0
AKP’nin hazırladığı toplumun geniş kesimlerinin tepkisini çeken sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
29.07.2020
SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ TBMM’DE KABUL EDİLDİ için yorumlar kapalı
0