İmar Planı

Emlak Konut GYO’nun, gökdelenlerin yükseldiği İstanbul Şişli'de 20 katlı yeni bir bina daha dikmek için hazırladığı imar planı, bakanlık tarafından onaylandı. İBB’nin açtığı dava sonucu binanın dikileceği arazinin “rezerv yapı alanı” ilan edilmesi kararının yürütmesi durdurulmuştu.
16.03.2023
Kupon Araziye Yirmi Kat İzni! için yorumlar kapalı
13
AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan deniz dolgusu ve kıyı düzenleme projesine karşı çıkan vatandaşlar ve çevre dernekleri konuya yargıya taşıdı. Mahkemenin dolgu yapılan alanda inceleme yapmak için görevlendirdiği bilirkişi heyeti raporunu hazırladı. Bilirkişi raporunda belediyenin imar planı olmadan çalışmalara başladığını ve projenin ekosisteme zarar vereceğini belirtti.
24.10.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi Sahili Talan Etmiş için yorumlar kapalı
33
Bodrum Yalıkavak sakinleri bir süredir Karakuzu mevkiinde yükselen Kazım Cengiz'e ait villayı konuşuyor. İnşaat aşaması sırasında belediye vatandaşların "Her şey imar planına ve mevzuata uygun mu" sorusunu yanıtsız bırakmıştı. İşte görenlerin dönüp bir daha baktığı o villa...
14.07.2022
Mehmet Cengiz’in Kardeşi Dağı Oydu Devasa Villa Yaptı için yorumlar kapalı
98
Tartışmalar arasında kapatılarak Millet Bahçesi’ne dönüştürülen Atatürk Havalimanı’nın imar planının ayrıntıları belli oldu.
02.06.2022
Atatürk Havalimanı’nın İmar Planının Ayrıntıları Belli Oldu: Millet Bahçesi’ne 2 Milyon Metrekare Ayrıldı için yorumlar kapalı
73
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Candan Karakuş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Atatürk Orman Çiftliği’ne Cumhurbaşkanlığı binası yapımına ilişkin imar planıyla ilgili 2015 yılında yaptıkları başvuruda yargılamaya başlama kararı verdiğini açıkladı
06.05.2022
AİHM, AOÇ İçin Devreye Girdi: Müzakere Süreci Başlasın için yorumlar kapalı
16
Bakan Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi için Üsküdar’daki 4 bin 164 metrekarelik bir alanın imar planı değiştirildi. Arazi, konut ve ortaöğretim tesisleri alanından ‘yüksek öğretim tesisi alanına’ dönüştürüldü.
02.05.2022
Bakanlık, Medipol Üniversitesi İçin İmar Planını Değiştirdi için yorumlar kapalı
62
Tabiat varlıkları, doğal sit alanları ile özel çevre koruma bölgelerinde yer alan ve imar planında kesin yapı yasağı getirilen gerçek ve özel hukuk tüzel kişilerine ait taşınmazlar, Hazine taşınmazları ile trampa edilebilecek.
30.04.2022
Taşınmaz Arazilere Hazine Takası! Resmi Gazete’de Yayımlandı için yorumlar kapalı
11
Ordu'nun Altınordu ilçesinde göçmen kuşların uğrak yeri Durugöl'ün bir kısmına 2017 yılında stadyum yapıldı. Gölün bir kısmı kurutularak yapılan stadyum 2021 yılında hizmete açılırken, AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi kalan kısmını da imara açtı. Bölge halkı 110 bin imza toplayarak alınan meclis kararına itiraz etti.
09.04.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, Durugöl’ün Tamamını İmara Açtı için yorumlar kapalı
56
Çeşme’nin dünyaca ünlü koylarından biri daha imara açılıyor. Çevreciler, Aya Yorgi Koyu’nun yapılaşmaya açılmasına karşı çıkarken, iki katlı villaların yanı sıra beş katlı apartmanların da önünün açıldığını ileri sürdü.
02.04.2022
Aya Yorgi Koyu Yapılaşmaya Açılıyor! için yorumlar kapalı
5
Tuzla’da Erenköy Gümrük Müdürlüğü’nün taşınacağı arazi, eski bakan Kemal Unakıtan’ın çocukları ile Aziz ve Mehmet Torun kardeşlerin arsalarına komşu çıktı. Bakanlığın imar planıyla da yandaşların arsaları değerlendi.
27.02.2022
Bakanlığın İmar Planıyla Yandaşların Arazileri Değerlendi için yorumlar kapalı
15
‘Topkapı 29’ adıyla inşaa edilen konut projesine ait satış ofisi kaçak çıktı. İBB’nin yıkım kararı 4 kez yargıya takıldı. Çevre Bakanlığı da, imar planını değiştirip binaya izin verdi.
12.02.2022
Suudilerin Kaçak Satış Ofisi İçin İmar Planı Değiştirildi için yorumlar kapalı
33
Devletten aldığı dev kamu ihaleleriyle gündeme gelen iş insanı Mehmet Cengiz’in kardeşi ve Cengiz Holding’in ortağı Kazım Cengiz'e ait Üsküdar Küçükçalıca’daki villa arazisinin imar planı değişikliği Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylandı.
02.02.2022
Mehmet Cengiz’in Kardeşine Bakanlıktan Özel Plan için yorumlar kapalı
102