hint okyanusu

ABD’nin başlıca rakipleri Rusya, Çin ve İran, Hint Okyanusu’nda ortak tatbikat düzenleyecek. Üç ülkenin donanmalarının yer alacağı tatbikat, Ukrayna krizi nedeniyle tansiyonun yüksek olduğu bir dönemde gerçekleşecek.
20.01.2022
Rusya, Çin ve İran’dan Ortak Askeri Tatbikat için yorumlar kapalı
7
Bilim insanları, Hint okyanusunun derinliklerinde yürüttükleri araştırmalar sırasında Yüzüklerin Efendisi serisinden Sauron'un gözünü andıran bir denizaltı volkanı keşfettiler. Ayrıca aynı bölgede yapılan bazı farklı keşifler de seriyle ilişkilendirilerek isimlendirildi.
28.07.2021
Sauron’un Gözüne Benzeyen Bir Denizaltı Volkanı Keşfedildi için yorumlar kapalı
22
Dünyanın merak ettiği, gece boyu takip edilen soru sabaha karşı yanıt buldu. Çin Uzay İstasyonu'nun çekirdek modülünü uzaya taşıyan ve daha sonra kontrolden çıkan roketin Hint Okyanusu'na düştüğü duyuruldu.
09.05.2021
Çin Roketi Hint Okyanusu’na Düştü için yorumlar kapalı
0
İran ve Rusya'nın Hint Okyanusu'nun kuzeyinde ortak askeri tatbikat düzenleneceği bildirildi.
15.02.2021
İran ve Rusya’dan Hint Okyanusu’nda Ortak Askeri Tatbikat için yorumlar kapalı
0
İran Deniz Kuvvetlerinin, Umman denizi ve Hint Okyanusu'nda deniz tatbikatına başladığı belirtildi.
13.01.2021
İran’dan Hint Okyanusu’nda Askeri Tatbikat için yorumlar kapalı
1
Hint Okyanusu'ndaki Mauritius Adası'nda karaya oturarak tonlarca petrol sızıntısına yol açan Japon bandıralı gemi ikiye bölündü.
17.08.2020
MAURİTİUS’TA ÇEVRE FELAKETİ BÜYÜDÜ: PETROL TANKERİ İKİYE BÖLÜNDÜ TONLARCA PETROL SUYA DÖKÜLDÜ için yorumlar kapalı
0
Temmuz ayı sonlarında gerçekleşen korkunç felaketi dünya birkaç gün önce duydu, yalnızca 1,3 milyon insanın yaşadığı ülke dünya gündeminin ilk sıralarına yerleşti.
14.08.2020
MAURİTİUS’TA ÇEVRE FELAKETİ: 4 BİN TON PETROL DENİZE SIZIYOR için yorumlar kapalı
5
Muğla’nın Bodrum ve Gökova koyları Hint Okyanusu'nda yaşayan ve en zehirli balık türlerinden biri olan aslan balığının istilasına uğradı. Bölge sakinleri birkaç yıl önceye kadar nadir görünen aslan balığının artık sürüler halinde dolaştığını söyledi.
27.07.2020
BODRUM VE GÖKOVA KOYLARINDA ZEHİRLİ ASLAN BALIĞI İSTİLASI için yorumlar kapalı
8
Son dakika haberine göre; - İran ile gerilimin tırmanması üzerine ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Hint Okyanusu'ndaki Deigo Garcia adasına 6 B-52 tipi nükleer kapasiteli bombardıman uçağı göndereceği iddia edildi.
07.01.2020
ŞOK İDDİA: ABD, İRAN İÇİN 6 BOMBARDIMAN UÇAĞI GÖNDERECEK için yorumlar kapalı
0
Hint Okyanusu'nda Türk bayraklı İnce Karadeniz adlı yük gemisinde makine yağcısı Ergin A.'nın bıçaklı saldırısı sonucu kaptan Bora Ekşi (42) hayatını kaybederken 2 mürettebat da yaralandı. Ergin A. mürettebat tarafından bağlanırken geminin rotasını adli işlemler için Sri Lanka'ya çevirdiği kaydedildi.
21.12.2019
HİNT OKYANUSU’NDA TÜRK GEMİSİNDE DEHŞET! için yorumlar kapalı
4
İran'ın, Umman Denizi ve Hint Okyanusu'nun kuzeyinde Rusya ve Çin ile ortak askeri deniz tatbikatı düzenleyeceği bildirildi.
21.09.2019
İRAN, ÇİN VE RUSYA’DAN ORTAK TATBİKAT için yorumlar kapalı
0
Kızıldeniz üzerinden Akdeniz ve Ege'ye göç ederek hızla çoğalan Hint Okyanusu kökenli zehirli balon balığının popülasyon ve ekonomik değer yönünden faydalı olup olmayacağının saptanması için çalışma yapılıyor.
17.11.2018
ZEHİRLİ BALON BALIKLARININ POPÜLASYONLARI ARTIYOR için yorumlar kapalı
0