FETÖ

Bursa'da, FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan "şike davası" hakimi Hikmet Şen tutuklandı.
07.04.2018
‘Şike davası’ hakimi Hikmet Şen tutuklandı için yorumlar kapalı
5
15 Temmuz gecesi polisin telsizini gasp ederek İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan’la görüşen darbecinin Kuleli Askeri Lisesi’nden 2. Tabur Komutanı Turgay Ödemiş olduğu belirlendi.
12.08.2017
Telsizdeki o hain Kuleli komutanı çıktı için yorumlar kapalı
1
Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetlerine ilişkin davada savunma yapan eski tümgeneral Mehmet Dişli, kendisinin de mağdur olduğunu öne sürdü. Dişli, “Darbeyi kim yaptı” sorusu üzerine “Kimin yaptığı mahkeme kararı ile tescil edildi. Bu iddianamede bazı ifadeler gördüm. İddianamenin anlatımına katılıyorum” dedi.
12.08.2017
Darbeyi kim yaptı: İddianamede var için yorumlar kapalı
2
15 Temmuz darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davada, darbe girişiminin kritik isimlerinden Ak Parti Milletvekili Şaban Dişli’nin kardeşi eski Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Bakanı Tümgeneral Mehmet Dişli savunma yaptı. Yargılandığı Genelkurmay Çatı davasının ardından ikinci kez savunma yapan Dişli, suçlamaları kabul...
11.08.2017
Dişli’den şaka gibi savunma: Genelkurmay Başkanı beni yanlış anlamış için yorumlar kapalı
1
Kayseri'de FETÖ’nün kriptolu haberleşme ağı ByLock kullananlara yönelik operasyonda dikkat çekici bir bilgiye ulaşıldı.
11.08.2017
Türkiye’de FETÖ’cü, Suriye’de DEAŞ’lı için yorumlar kapalı
1
İstanbul'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonlarda, aralarında eski Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı M.İ'nin de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.
09.08.2017
Eski Belediye Başkan Yardımcısı gözaltında… için yorumlar kapalı
1
FETÖ 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davanın sanığı eski Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanı tuğamiral Ömer Faruk Harmancık, Akıncı Üssü'ne, üs komutanına haber vermeden İstanbul'a gitmek için geldiği yönündeki beyanının hatırlatılması üzerine, "Yaptığımın bir yanlış olduğunu, hatta eşeklik olduğunu söyledim....
09.08.2017
Akıncı Üssü davasında amiralden ilginç savunma: Yaptığım eşeklik için yorumlar kapalı
3
Aksaray’da Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması soruşturma kapsamında örgütün haberleşme sistemi ‘Bylock’ kullanıcısı olduğu ileri sürülen ve hakkında yakalama kararı çıkartılan 27 kişiden 16’sı polisin operasyonuyla gözaltına alındı. Aksaray merkezli 8 ilde yapılan eş zamanlı baskınlarda evinde bulunamayan ve pazarcılık yaptığı öğrenilince çalıştığı pazar yerinde gözaltına alınan 1 kadın...
08.08.2017
Pazarda sebze satarken gözaltına alındı için yorumlar kapalı
0
Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada savunma yapması beklenen davanın bir numaralı sanığı eski korgeneral Metin İyidil, şekere bağlı yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle tutuklu bulunduğu Kırıkkale F Tipi Cezaevinden Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine kaldırıldı.
08.08.2017
Metin İyidil hastaneye kaldırıldı için yorumlar kapalı
1
FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin yönetim merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin açılan davada yargılanan sivil imam Harun Biniş, hazır olmadığı gerekçesiyle savunmasını yapmadı. Bunun üzerine mahkeme aldığı ara kararla Biniş'in geçerli bir neden sunmadan savunmasını yapmadığı gerekçesiyle susma hakkını kullanmış sayılacacıını açıkladı. Biniş, Akıncılar Üssü'nde at kuyruğu saçlarıyla...
07.08.2017
Mahkemeden ‘at kuyruklu imam’ kararı için yorumlar kapalı
0
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, FETÖ sanıklarına tek tip kıyafet uygulaması getirilmesi için yürütülen çalışmalara ilişkin "Mahkeme salonuna uygunsuz bir kıyafetle gelinmesi durumunda, mahkeme başkanı verir talimatı; çıkarttırır o kıyafeti. Yeni bir düzenleme yapılmasını gerektiren bir durum yok ortada" dedi.
06.08.2017
Feyzioğlu’ndan tek tip kıyafet itirazı… için yorumlar kapalı
5
Medipol Başakşehir ile yollarını ayırdıktan sonra ByLock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve itirafçı olarak serbest bırakılan Bekir İrtegün, futboldaki FETÖ'cüleri açıkladı.
02.08.2017
FETÖ’cüleri açıkladı için yorumlar kapalı
0