Ersin

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, belirli sayıda Türk askerinin mutlaka Kıbrıs'ta kalması gerektiğini belirtti.
16.10.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’dan Açıklama: “Belirli Sayıda Türk Askerinin Mutlaka Kıbrıs’ta Kalması Gerekiyor!” için yorumlar kapalı
4
ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesajındaki "sözde soykırım" ifadesine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tepki gösterdi.
25.04.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’dan ABD Başkanı Biden’a Kınama için yorumlar kapalı
0
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin verdiği bağımsızlık mücadelesinden zaferle çıkılmasının ardından, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün 97’nci yıl dönümünü daha güçlü bir şekilde kutladığını belirtti.
29.10.2020
KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI için yorumlar kapalı
0
KKTC'de yer alan Kapalı Maraş’ın kademeli olarak açılmasında ilk adım bugün atıldı. 46 yıldır kapalı tutulan bölgede kamuya ait olan sahil bölümünün bir kısmı ve Demokrasi Caddesi halkın kullanımına açıldı.
08.10.2020
46 YIL SONRA KAPALI MARAŞ KADEMELİ OLARAK AÇILDI için yorumlar kapalı
2
Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının sahip olduğu en büyük değerin özgürlüğü, güvenliği ve Devleti olduğunu” belirtti.
01.08.2020
KKTC BAŞBAKANI TATAR: ‘KIBRIS TÜRK HALKININ SAHİP OLDUĞU EN BÜYÜK DEĞER DEVLETİDİR’ için yorumlar kapalı
2
KKTC Başbakanı Ersin Tatar KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncının İngiliz basınına Türkiye ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki göstererek, "Sayın Akıncı'nın İngiliz The Guardian gazetesine verdiği, Rumların çok hoşuna giden demeçtir" dedi.
08.02.2020
KKTC BAŞBAKANI TATAR’DAN AKINCI’YA SERT TEPKİ için yorumlar kapalı
0
KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) Başbakanı Ersin Tatar, “Bizim için de tabii ki burada esas aktör Türkiye Cumhuriyeti’dir.” dedi.
15.12.2019
KKTC BAŞBAKANI TATAR: BİZİM İÇİN DE TABİİ Kİ BURADA ESAS AKTÖR TÜRKİYE CUMHURİYETİ’DİR için yorumlar kapalı
0