emeklilik

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut'un Meclis'e sunduğu çıraklık ve staj başlangıcının emeklilik için kabul edilmesini öngören yasa teklifi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.
18.01.2023
EYT’de Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Kötü Haber için yorumlar kapalı
48
Kısa çalışma ödeneği alan ve ücretsiz izne çıkarılan milyonlarca işçi düşük ücretlerle geçinmeye çalışırken, emeklilik primleri de aylardır yatırılmıyor.
13.11.2020
EMEKLİLİK KRİZİ KAPIDA! PRİMLER AYLARDIR YATIRILMIYOR için yorumlar kapalı
2
Kanal İstanbul tartışmalarının odağındaki Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın emekliye ayrıldı. Önce 55 gün izin kullanan Aydın “Kişisel tasarrufum Kanal İstanbul ile alakası yok” dedi
27.04.2020
DSİ GENEL MÜDÜRÜ MEVLÜT AYDIN EMEKLİYE AYRILDI! için yorumlar kapalı
139
Yasayla gazilerin erken emeklilik hakkı ellerinden alındı. 236 gazinin SGK’dan aldığı maaş kesildi. Gaziler, yetkililere başlıktaki gibi seslendi ve ekledi: Bu ayıptan dönün.
25.12.2019
GAZİLER, YETKİLİLERE SESLENDİ: BU AYIPTAN DÖNÜN için yorumlar kapalı
1
Sosyal Güvenlik Kurumu, emeklilik sisteminde reform öncesinde Avrupa ülkelerinde yapılanları inceledi, raporlaştırdı. Ülkelerde emeklilik yaşı, işverene işçiye davranışına göre ek prim, devlet fonu garantisi ile ek yardımlar konusunda yapılanlar SGK’nın raporunda yer aldı.
15.05.2019
YENİ EMEKLİLİK SİSTEMİ İÇİN SGK HAREKETE GEÇTİ için yorumlar kapalı
3
Emeklilikte yaşa takılanlar için emeklilik yaş sınırının 1 yıla düşürülmesi önerisinde bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözmek bütçeye büyük bir yük getiriyor. Ancak yaşa takıldığı için emekli olamayan çok sayıda kişi mağdur oluyor. Yaş sınırına takılan tüm vatandaşları emekli etmek yerine bu durumda olanlar için...
22.10.2018
TESK’TEN EMEKLİLİK ÖNERİSİ! için yorumlar kapalı
2
Emeklilikte yaşa takılanlar arasında, TBMM’nin en genç Milletvekili AK Partili Rümeysa Kadak da yer aldı.
21.10.2018
AKP’Lİ İSİM DE EMEKLİLİK YAŞINA TAKILDI için yorumlar kapalı
8
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "38 yaşında emekli mi olunur?" şeklindeki sözlerine cevap veren Akşener, "46 yaşından beri SSK’dan, 52 yaşından beri Emekli Sandığı’ndan emekli aylığı alan 64 yaşındaki Erdoğan, kendisi ile aynı hakkı isteyenlere çıkışıyor" dedi.
18.10.2018
MERAL AKŞENER’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN EMEKLİLİK YAŞI HAKKINDAKİ SÖZLERİNE CEVAP VERDİ için yorumlar kapalı
2
MHP’nin büyük tartışma yaratan af teklifi, Meclis Başkanlığı tarafından Adalet Komisyonu’na gönderildi. Kamuoyunda büyük beklenti yaratan emeklilikte yaşa takılanların durumuyla ilgili yasa teklifleri de yine Meclis Başkanlığı tarafından Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.
14.10.2018
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR İLE AKP’NİN ISRARLA REDDETTİĞİ AF TEKLİFİ MECLİS’TE! için yorumlar kapalı
1
Yurt dışında çalışan vatandaşlar bu süreleri Türkiye’de borçlanarak emekli olabiliyor. Kadınlar ise çalışmalarına gerek kalmadan ikâmet ettikleri her süreyi emeklilik hesaplarından saydırabiliyor.
10.10.2018
YURTDIŞINDA ÇALIŞAN TÜRK VATANDAŞLARI İÇİN EMEKLİLİK UYGULAMASI GETİRİLDİ için yorumlar kapalı
10
Çırak ve stajyerlere erken emeklilik olanağı sağlayacak yasa teklifinin hazırlandığını belirten Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Duman, teklif yasalaştığında emeklilikte çıraklık ve stajyerliğe başlangıç tarihinin dikkate alınabileceğini söyledi.
17.09.2018
EMEKLİLİKTE YENİ DÖNEM! için yorumlar kapalı
1
Esnafa birçok müjde gündemde. Bunlardan en önemlisi, Bağ-Kur'luların emeklilik için gerekli prim gün sayısının SGK'lı çalışanlarla eşitlenmesi.
07.09.2018
BAĞ-KURLULARIN BEKLEDİĞİ HABER GELDİ! için yorumlar kapalı
18