eczacılar

Bir yandan bulunamayan ilaç sorunu, diğer yandan hayati olan bu ürünlerden alınan KDV'nin yüzde 10’a çıkarılması var olan sorunları daha da derinleştirdi. Eczacılar, ilaçtaki KDV yükünün hafifletilmesi gerektiğini vurgulayarak “Bu durum yurttaşın belini büküyor. İlaçtaki KDV oranı yüzde 1 olmalıdır’’ dedi.
12.04.2024
İlaca Ulaşmak Daha da Zorlaştı için yorumlar kapalı
34
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası, “İlaç yokluklarıyla baş edemez hale geldik. Eczane eczacıları olarak artık kendimiz ve yakınlarımız için bile ilaç bulamaz hale geldik. Komşu eczanelerden takasla aldığımız ilaçlar da arkası gelmediği için tükendi. İlk defa kendimizi bu kadar çaresiz hissediyoruz” açıklamasını yaptı.
15.01.2023
TEİS: İlaç Yokluklarıyla Baş Edemez Hale Geldik için yorumlar kapalı
46
İlaç fiyat kararnamesinde yapılan düzenlemeyi yetersiz bulan eczacılar, ülke genelinde iş bırakma kararı aldı. İlaç fiyat kararnamesinin yeniden güncellenmesini isteyen İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Pınar Özcan, “Aksi takdirde eczacılar olarak ayakta kalamayacağız” dedi.
05.08.2022
Eczacılar Ülke Genelinde İş Bırakma Kararı Aldı için yorumlar kapalı
7
Son dönemde kalp, tansiyon ve şeker hastalarının yaşadıkları ilaca erişim sorunu daha da arttı. Bazı ilaçlarda da SGK'nın karşıladığı tutarın daha fazlasını hastalar kendi cebinden ödemek zorunda kalıyor. İflasın eşiğine geldiklerini belirten eczacılar ise eylem hazırlığında.
01.07.2022
Eczacılar Eylem Hazırlığında! Her Beş İlaçtan Biri Bulunamıyor için yorumlar kapalı
8