Devlet Hava Meydanları İşletmesi

Havalimanlarını devasa kapasitelerinin çok altında yolcu kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Uçaklar boş doldurun” talimatı verdiği Rize-Artvin Havalimanı’nı 524 bin 694 yolcu kullandı. Uşak’a ise tek bir uçak inmedi.
13.01.2023
Yolcu Garantili Havalimanları Boş Kaldı: Uşak’a Tek Uçak İnmedi için yorumlar kapalı
27
Yapımı için 76 milyon lira harcanan ve aylardır tek bir uçağın dahi inmediği Balıkesir Merkez Havalimanı için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), 'Ulaşım ve Servis Hizmeti' alım ihalesi açtı. İlanda, 2023-2024 yıllarında, toplam 3 adet minibüs ile toplam 2 bin 728 sefer yapılacağı yer aldı.
15.08.2022
DHMİ, Uçak İnmeyen Havaalanına Ulaşım ve Servis Hizmeti İhalesi Açtı için yorumlar kapalı
7
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün, 15 yılı aşkın zamandır sürdürdüğü hatalı uygulama ile bazı kiracıları ücret tarifesi kapsamının dışında bıraktığı ve 70,7 milyon TL gelir kaybına yol açtığı tespit edildi. Kurumda ayrıca, idari kadrolara atamaların yöneticiliğe sınavsız geçiş için kullanıldığı belirlendi.
04.01.2021
DHMİ’DE 70 MİLYON LİRALIK KAYIP için yorumlar kapalı
0
Devlet Hava Meydanları İşletmesi, hastane inşaatı için iki pisti kırılarak kullanılmaz hale getirilen Atatürk Havalimanı’na, yeni iniş-kalkış izni verilmeyeceğini açıkladı. Havacılık uzmanları "Atatürk Havalimanı Milli Emlak’a devredildi" söylentilerinin yoğunlaştığı günlerde yapılan açıklamanın, "Meydan kapanmayacak ama yeni uçuş planlarına da izin verilmeyecek" anlamına geldiğini değerlendirdi.
29.04.2020
PİSTLERİ KIRILAN ATATÜRK HAVALİMANI’YLA İLGİLİ ÇOK KONUŞALACAK GELİŞME için yorumlar kapalı
0
Büyük Birlik Partisi (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopterin düşmesinin ardından ihmal ve kasıtlı davranışlara ilişkin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen 3 soruşturma dosyası Kahramanmaraş'ta yürütülen 'ana soruşturma dosyası' ile birleştirildi.
14.12.2018
AVUKAT YAVUZ’DAN ‘YAZICIOĞLU’ DAVASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA! için yorumlar kapalı
1