deniz dolgusu

AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan deniz dolgusu ve kıyı düzenleme projesine karşı çıkan vatandaşlar ve çevre dernekleri konuya yargıya taşıdı. Mahkemenin dolgu yapılan alanda inceleme yapmak için görevlendirdiği bilirkişi heyeti raporunu hazırladı. Bilirkişi raporunda belediyenin imar planı olmadan çalışmalara başladığını ve projenin ekosisteme zarar vereceğini belirtti.
24.10.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi Sahili Talan Etmiş için yorumlar kapalı
33
Trabzon'da deniz dolgusuna yapılan ve tartışmalara neden olan 900 yataklı şehir hastanesi inşaatı, artan maliyetler nedeniyle durdu. AKP Milletvekili Salih Cora, Kalyon İnşaat ile yapılan anlaşmanın feshedildiğini açıklarken, CHP Ortahisar Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, 1.1 milyar liraya mal olacak olan hastanenin maliyetinin 3 kat artacağını söyledi.
25.06.2022
Şehir Hastanesinin İnşaatı Durdu, Maliyeti 3 Kat Artabilir için yorumlar kapalı
12
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmak istenilen deniz dolgusu kıyı düzenleme projesine çevrecilerin yaptığı itiraz üzerine mahkeme durdurma kararı verdi. Ancak, mahkemenin kararına uymayan AKP'li belediye, bölgede çalışmalara devam edince ORÇEV (Ordu Çevre Derneği) ikinci kez suç duyurusunda bulundu.
24.03.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi Mahkeme Kararını Tanımadı için yorumlar kapalı
0
Türkiye'nin 783 bin 562 kilometrekare olan yüz ölçümünü 2,8 kilometrekare daha artıran, Rize-Artvin Havalimanı için yapılan deniz dolgusu ile ortaya çıkan kara parçasının oluşumu her ay çekilen uydu fotoğraflarına yansıdı.
08.01.2022
Rize-Artvin Havalimanı, Türkiye’nin Yüz Ölçümünü 2,8 Kilometrekare Artırdı için yorumlar kapalı
41
Rize’de riskli durumda bulunan, deniz dolgusu üzerine yapılan 118 dükkan, 174 ofis ve 60 konut tahliye edildi. Yıkım için binalara giren ekipler, binaların taşıyıcı kolonlarının yerlerinin değiştirildiğini, içerlerinden boruların geçirildiği ve kesildiği ortaya çıktı. Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı, “Sahilde dolgu alanına yapılmış yüzlerce binamız var. Bu dolgu...
02.03.2021
Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Yazıcı: Binaların Taşıyıcı Kolonlarını Kaldırmışlar için yorumlar kapalı
11