Cübbeli Ahmet

İsmailağa cemaatine bağlı olan ve ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Vahhabi inancına mensup kişilerin bazı camilerde vaaz verdiklerine dair haberler nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na yönelik eleştirilerini sürdürüyor.
15.07.2022
Cübbeli Ahmet’ten Diyanet’e Bir Uyarı Daha: ”Camileri Vermişsiniz Vahhabilerin Eline, İçten Dıştan Altımızı Oyuyorlar” için yorumlar kapalı
44
'Cübbeli Ahmet' diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Kuveytli Vehhabi 'şeyh'i Osman El Hamis'in Sakarya'da camide vaaz vermesi üzerine Diyanet'i uyardı.
12.07.2022
Cübbeli Ahmet’ten Diyanet’e Uyarı: ‘Kontrol Kaybedildi, İç Savaşı Körüklemiş Olacaksınız’ için yorumlar kapalı
9
Oda TV’nin “Cumhurbaşkanı danışmanlarından biri ödedi” dediği 12 bin liralık yemeğin faturasını Cübbeli Ahmet’in damadının ağabeyi Muhittin Palazoğlu’nun ödediği iddia edildi.
02.01.2022
Saray’ı Karıştıran 12 Bin Liralık Yemeği Kimin Ödediği Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
31
Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında selefi derneklerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü, "Bunlara kesin kaynak dışarıdan para geliyor. Körfez ülkelerinden kesin geliyor. Biz bu süreci başlatınca sosyal medya hesaplarını bir bir kapatmaya başladılar." şeklinde konuştu.
26.11.2020
CÜBBELİ AHMET: SELEFİ DERNEKLERİNİN PARA KAYNAKLARI KÖRFEZ ÜLKELERİNDEN için yorumlar kapalı
0
Cübbeli Ahmet'in suçladığı selefi isimlerden Murat Gezenler, "Selefiler kurban edilecek. Zemin hazırlanıyor. Bir ay sonra operasyonlar başlayacak, hepimiz içeriye gireceğiz" dedi. Gezenler, Türkiye'de 20 binden daha fazla selefi olduğunu söyledi.
29.09.2020
‘CÜBBELİ AHMET’İN VERDİĞİ ‘SELEFİ’ İSİM KONUŞTU: ‘BİR AY SONRA OPERASYONLAR BAŞLAYACAK, HEPİMİZ İÇERİYE GİRECEĞİZ’ için yorumlar kapalı
48
İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasından sonra daha önce çıktığı programdaki videoyu sosyal medya hesabında paylaşan Cübbeli Ahmet, tartışma konusu olan sözleriyle cemaat ve tarikatları değil, Selefi grupları kast ettiğini söyledi.
22.09.2020
CÜBBELİ AHMET, İÇ SAVAŞ SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ: ‘BEN CEMAAT VE TARİKATLAR SİLAHLANIYOR’ DEMEDİM için yorumlar kapalı
6
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, 'Cübbeli Ahmet' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün silahlandığını söylediği derneklerin en az 150'sinin ismini açıklayacağını söylemesi üzerine açıklama yaptı.
21.09.2020
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN ‘CÜBBELİ AHMET’İN İDDİALARI HAKKINDA AÇIKLAMA için yorumlar kapalı
0
Sözcü yazarı Saygı Öztürk, kamuoyunda Cübbeli Ahmet lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü’nün "2 bin selefi dernek silahlanıyor" ifadesinin arkasında durduğunu ve savcıların kendisini çağırması halinde 150 isim vermeye hazır olduğunu söylediğini aktardı.
20.09.2020
CÜBBELİ AHMET AÇIKLADI: SAVCILAR BENİ ÇAĞIRIRSA SİLAHLANAN 150 DERNEĞİN İSMİNİ VERMEYE HAZIRIM için yorumlar kapalı
1
'Cübbeli Ahmet' adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk'te konuk olduğu Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Ünlü, Türkiye'de 2 bin Selefi derneğin bulunduğunu ve bunların silahlandığını öne sürüp 'İç savaş' uyarısı yaptı.
10.09.2020
CÜBBELİ AHMET, TARİKATLARIN SİLAHLANDIĞINI İDDİA ETTİ: ‘’İÇ SAVAŞ’’ UYARISINDA BULUNDU için yorumlar kapalı
1
'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldıranları savundu.
23.04.2019
CÜBBELİ, KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYI SAVUNDU için yorumlar kapalı
4
FETÖ’den tutuklanan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz’un oğlu olan ve Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün avukatı Fatih Oğuz aranıyor
07.07.2017
Cübbeli açıkladı! Her yerde aranıyor için yorumlar kapalı
0