Brüksel

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Savaşın aylarca, yıllarca sürebileceğini söyleyen Stoltenberg, 'Çok daha fazlasına hazırlanmamız gerekiyor' uyarısında bulundu.
07.04.2022
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: ”Bu Savaş Yıllarca Sürebilir” için yorumlar kapalı
19
AKP'nin resmi internet sitesindeki bir detay ortaya çıktı. Sitede yer alan "İller" bölümünde 80 ilin ismi yer alırken Hatay'ın olmadığı görüldü. Ancak aynı listede Belçika'nın başkenti Brüksel'e yer verilmesi dikkat çekti.
10.12.2021
AKP’nin İnternet Sitesindeki “İller” Bölümünde Hatay’ın Olmadığı Görüldü için yorumlar kapalı
16
Taliban'ın Afganistan'daki etkinliğini arttırmasıyla hızlanan göç dalgası Avrupa Birliği'nde paniğe yol açtı. AB'nin sınır koruma ajansı Frontex, göç dalgasını engellemek için yeni bir sistem kullanmaya başlıyor. AB, Yunanistan-Türkiye sınırında balon uçuracak.
14.08.2021
AB, Göçleri Engellemek için Sınır Hattında Balon Uçuracak için yorumlar kapalı
0
Brüksel'deki zirvede GKRY, Yunanistan ve Fransa'nın yaptırım talepleri kabul görmedi. Yaptırım kararı 2021 yılının mart ayında yapılacak zirvede yeniden değerlendirilecek.
11.12.2020
AB LİDERLER ZİRVESİ’NDE TÜRKİYE’YE YAPTIRIM ÇIKMADI için yorumlar kapalı
0
Avrupa Birliği, Türkiye'ye mültecilerle ilgili programlarda kullanılmak üzere 485 milyon Euro ek yardım gönderilmesini kabul etti.
12.07.2020
AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN TÜRKİYE’YE 485 MİLYON EURO EK KAYNAK için yorumlar kapalı
1
Brüksel Zaventem Havalimanı'nda faaliyet gösteren Swissport firması, operasyonların sonlandırılacağını duyurdu.
08.06.2020
BELÇİKA’DA DEV ŞİRKET İFLAS BAYRAĞINI ÇEKTİ için yorumlar kapalı
1
Belçika'da 90 yaşındaki bir hastanın koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.
11.03.2020
BELÇİKA’DA KORONAVİRÜSTEN İLK ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ için yorumlar kapalı
0
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, "Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ile Brüksel'deki NATO Karargahı’nda bir araya geldi” denildi.
27.06.2019
BAKAN AKAR VE JEFFREY NATO KARARGAHI’NDA için yorumlar kapalı
4
Avrupa Birliği, Türk gemilerinin Doğu Akdeniz'de hidrokarbon arama faaliyetlerinden ötürü Türkiye'ye karşı ortak bir tutum belirleme hazırlığına girdi.
19.06.2019
AB’DEN TEPKİ HAZIRLIĞI! TÜRKİYE’NİN SONDAJ ÇALIŞMALARINA KARŞI ORTAK TUTUM BELİRLEYECEKLER için yorumlar kapalı
1
Gayriresmi bir zirve için akşam yemeğinde buluşan liderler, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri sonuçlarını değerlendirerek, Avrupa Birliğinin (AB) yeni başkanlarını belirlemek için zorlu ve uzun soluklu olması beklenen müzakere sürecini başlattı.
29.05.2019
AB SEÇİMLERİNİN ARDINDAN ‘TAHT OYUNLARI’ BAŞLADI için yorumlar kapalı
0
Avrupa Birliği (AB) ile kritik haftaya giriliyor. Avrupa Parlamentosu (AP), yarın Ankara'nın 'kabul edilemez' gördüğü Türkiye Raporu'nu oylamaya hazırlanırken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brüksel'de üç gün boyunca temaslarda bulunacak. Dört yıl aradan sonra 15 Mart’ta yapılacak Ortaklık Konseyi de gergin geçme potansiyeli taşıyor.
12.03.2019
AB İLE TÜRKİYE İLİŞKİSİ AÇISINDAN KRİTİK HAFTA için yorumlar kapalı
0
Brüksel Havalimanındaki işçilerin gerçekleştireceği grevin ülke ekonomisine maliyetinin 13 milyon avroyu bulabileceği bildirildi.
11.02.2019
BRÜKSEL HAVALİMANI İŞÇİLERİ GREVE GİDECEK için yorumlar kapalı
3