bilirkişi raporu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun vetosuna rağmen AKP-MHP grubunun çoğunluk oyları ile kabul edilen Eyüp’teki TÜGVA Genel Merkezi için yapılan plan değişikliğinin iptali için açılan davada bilirkişi raporu çıktı. Bilirkişi, ayrıcalıklı plan değişikliğini; planlama tekniklerine, şehircilik esaslarına ve kamu yararına aykırı buldu.
05.05.2023
Bilirkişi Raporu: TÜGVA Planı Kamu Yararına Aykırı için yorumlar kapalı
12
Çanakkale’nin en değerli koylarının bulunduğu ve tamamı orman olan alana kurulmak istenen Kirazlıdere Termik Santrali’nin iptali istemiyle açılan davada bilirkişi heyetinden kritik bir rapor geldi.
11.04.2023
Cennet Koy, Akdeniz Foku ve 56 Bin Ağaç Tehlikede! için yorumlar kapalı
20
İBB'nin, kapatılan Atatürk Havalimanı’nı millet bahçesine dönüştüren imar planlarına karşı açtığı davada bilirkişi raporu çıktı. Raporda havalimanıyla ilgili alınan karar, şehircilik ilkelerine aykırı bulundu, kamu yararının gözetilmediği belirlendi.
04.04.2023
Atatürk Havalimanı Davasında Yeni Gelişme: Bilirkişi Raporu İBB’yi Haklı Buldu için yorumlar kapalı
6
AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan deniz dolgusu ve kıyı düzenleme projesine karşı çıkan vatandaşlar ve çevre dernekleri konuya yargıya taşıdı. Mahkemenin dolgu yapılan alanda inceleme yapmak için görevlendirdiği bilirkişi heyeti raporunu hazırladı. Bilirkişi raporunda belediyenin imar planı olmadan çalışmalara başladığını ve projenin ekosisteme zarar vereceğini belirtti.
24.10.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi Sahili Talan Etmiş için yorumlar kapalı
33
Bölgeye büyük yapılaşma getireceği, doğa tahribatına neden olacağı, su kıtlığı yaratacağı eleştirileri getirilen ve "İzmir'in Kanal İstanbul'u" adıyla anılan Ege Turizm Merkezi- Çeşme Projesi konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Danıştay 6. Dairesi'nce atanan bilirkişi, Çeşme projesi için “Planlama ilkelerine ve kamu yaranına uygun olmadığı görüşüne varılmıştır” şeklinde rapor hazırladı. Avukat Şehrazat...
29.03.2022
Çeşme Projesinde Bilirkişi Raporu Hazırlandı: Kamu Yararına Uygun Değil için yorumlar kapalı
9
Rize'nin İkizdere ilçesindeki doğa katliamı fotoğraflarla yeniden tarihe geçti. Bölgede bilirkişi raporuna rağmen taş ocağı çalışmaları sürüyor.
01.03.2022
İkizdere İlçesindeki Doğa Katliamı Bilirkişi Raporuna Rağmen Durmadı! için yorumlar kapalı
31
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin, Tunceli Sütlüce bölgesinde inşa edilmesi planlanan katı atık tesisi için verilen “Çevresel Etki Değerlendirilmesi Olumlu” kararının iptali için açtığı davada, bilirkişi raporu tamamlandı.
07.01.2022
Tunceli’de Doğa Katliamı! Katı Atık Tesisi İçin 55 Bin Ağaç Kesilecek için yorumlar kapalı
16
Sinop NGS davasında bilirkişi raporunu açıkladı: “Kaza durumunda acil tahliye güç, atıkların akıbeti belirsiz, yer seçimi hatalı, ÇED raporu eksik.” Avukat Horuş, “Nükleere karşı mücadelemizin haklılığı resmi bilirkişi raporuyla bir kez daha kanıtlanmıştır. Nükleer defteri kapanmalı” dedi.
12.12.2021
Sinop NGS Davasında Bilirkişi Raporu: Atıklar Belirsiz Kaçış İmkânsız için yorumlar kapalı
3
Dokuz Eylül Üniversitesi’nde düzenlenen bilim sınavında şaibe olduğuna yönelik iddialar, İzmir 3. İdare Mahkemesi’ne gönderilen bilirkişi raporuyla kanıtlandı. Rapora göre sınavda kanaat notu kullanıldı.
11.11.2021
DEÜ’de Not Torpili: Bilim Sınavında Kanaat Kullanılmış için yorumlar kapalı
1
Bilirkişi, Ankara’da Medipol Üniversitesi’ne tahsis edilen alanın Atatürk Orman Çiftliği'ne ait olduğunu ve ‘özel üniversite alanı’ olarak tahsis edilmesinin Koruma Amaçlı İmar Planı’na aykırı olduğunu tespit etti.
13.06.2021
Bilirkişi Raporu Ortaya Çıktı! Medipol’e Tahsis Edilen Alan AOÇ’ye ait! için yorumlar kapalı
4
İzmir'de yıkıma neden olan 6.9 büyüklüğündeki depremde, 37 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı'na ilişkin hazırlanan bilirkişi raporu, davanın görüleceği İzmir 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.
12.06.2021
Rıza Bey Apartmanı Bilirkişi Raporu: İlgili İdari Mercilerin Sorumlu Olduğu Kanatine Varıldı için yorumlar kapalı
5
İstanbul Anadolu Yakası’nın en büyük ikinci yeşil alanı olan Validebağ Korusu’nda bilirkişi raporu çıktı.
25.04.2021
Validebağ’da Bilirkişi Raporu Çıktı için yorumlar kapalı
27