bildiri

Ege Bölgesi'nde bir grup tebliğci, kapı kapı dolaşarak ulusal bayramı kutlayanları ''kafir'' olarak nitelendirdi, şeriat çağrısı yaptı. Tebliğci grubun, vatandaşlara Atatürk ve laiklik karşıtı bildiri dağıttığı görüldü. Durum, vatandaşlar tarafından da tepkiyle karşılandı.
29.04.2022
Gericilik Tırmanıyor: Kapı Kapı Dolaşıyorlar, Atatürk ve Laiklik Karşıtı Bildiri Dağıtıyorlar için yorumlar kapalı
51
Suriye Halk Meclisi, Hatay'ın Türkiye'ye katılmasının 82'nci yılında skandal bir bildiri yayınladı. Bildiride "Hatay'ın Türkiye'nin eline kalmaması ve geri alınması için mümkün olan her şey yapılacak" denildi...
02.12.2021
Suriye Parlamentosu’ndan Skandal Bildiri: “Hatay’ı Geri Alacağız!” için yorumlar kapalı
10
Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları 8. Zirvesi, bugün İstanbul’da Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda Türkiye’nin ev sahipliğinde tamamlandı. Bu yıl, “Dijital Çağda Yeşil Teknolojiler ve Akıllı Şehirler” temasıyla toplanan zirveye, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan devlet başkanları katıldı. Zirveye gözlemci üye olarak katılan Macaristan Başbakan seviyesinde katılım gösterdi. Türk Devletleri...
13.11.2021
Türk Devletleri Teşkilatı Sekizinci Zirve Bildirisi Yayımlandı için yorumlar kapalı
7
HKP İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak, Bergama’da apartmanların kapılarına ‘şeriat çağrısı’ içeren bildiri dağıtıldığını açıkladı. Çolak, “Şimdiye kadar bunların karşısında durduk, bundan sonrada durmaya devam edeceğiz” dedi.
23.07.2021
İzmir’de Kapı Kapı Dolaşıp ‘Şeriat’ Bildirisi Dağıttılar için yorumlar kapalı
0
ABD’de emekli üst düzey askerlerden oluşan 124 kişilik bir grup, Başkan Joe Biden'ın yönetimi altında Anayasal haklara yönelik saldırı olması nedeniyle ABD halkının "derin bir tehlike" içinde olduğuna dair açık mektup kaleme aldı.
12.05.2021
ABD’de Emekli Generallerden Mektup: Biden Yönetiminde, Halk ‘Derin Bir Tehlike’ İçinde için yorumlar kapalı
3
Fransa'da her rütbeden askerlerin bulunduğu grup, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bakanlar, milletvekilleri ve generallere, "ülkede iç savaş çıkacağı ve bu durumda ordunun düzeni sağlayacağı" uyarasında bulundu.
10.05.2021
Fransa’da Askerlerden Bir Bildiri Daha: İç Savaş Çıkacak, Düzeni Sağlayacağız için yorumlar kapalı
3
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin soruşturmasında Ergun Mengi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
13.04.2021
104 Emekli Amiralin Bildirisine İlişkin Soruşturmada Yeni Gelişme için yorumlar kapalı
1
Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak 104 imzalı amiral bildirisi olayında 103 ve 104. ayetlere bakarak yorum yaptı.
06.04.2021
Yandaş Yazar Dilipak, 103. ve 104. Ayetlere Bakıp Amiraller Bildirisini Yorumladı için yorumlar kapalı
16
Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili yayınlanan bildiri nedeniyle gözaltına alınan emekli amiraller, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
05.04.2021
Gözaltına Alınan Emekli Amiraller Hakkında Flaş Gelişme için yorumlar kapalı
2
Yargıtay Başkanlığından, "Anayasal ve yasal yetkiye dayanmayan ve milletin iradesini hedef alan hiçbir güç ve oluşum kabul edilemez." değerlendirmesinde bulunuldu.
05.04.2021
Yargıtay’dan Emekli Amirallerin Bildirisine İlişkin Açıklama için yorumlar kapalı
5
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlattığı ve siyasi isimlerin tepkisini çeken Montrö bildirisine imza atan 104 emekli amiralin lojman ve koruma hakları iptal edildi. Öte yandan bu sabah bildiriyi hazırladığı iddia edilen 10 amiral gözaltına alındı, 4 kişi ise yaş haddinden dolayı emniyete çağrıldı.
05.04.2021
Bildiriye İmza Atan Amiraller için Karar: Lojman ve Koruma Hakları İptal Edildi için yorumlar kapalı
11
Montrö Sözleşmesi’yle ilgili bir bildiri yayımlayan 103 emekli amiralden 14’ü hakkında gözaltı kararı çıkmasının yankıları sürerken bir bildiri de eski milletvekillerinden geldi.
05.04.2021
Emekli Amirallerden Sonra Bir Bildiri de Eski Milletvekillerinden için yorumlar kapalı
3