Başörtüsü

22 yaşındaki Mahsa Emini'nin 'başörtüsü kurallarına uymadığı' gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesi sonrası İran'da ortalık karıştı.
21.09.2022
Gerginlik Tırmanıyor! İran’da Sokaklar Alev Alev… için yorumlar kapalı
44
İzmir’in Bayraklı ilçesi cemil Atlas İlkokulu'nda 28 şubat'ı aratmayan bir olay yaşandı. Okul müdür yardımcısı 4. sınıf öğrencisi bir kız öğrenciyi başörtüsü taktığı gerekçesi ile okula almadı.
12.03.2021
İzmir’de Okul Müdürü ve Öğretmenine Şeriat Cezası, Açığa Alındılar için yorumlar kapalı
16
İran'da öğrenciler Tahran rejiminin başörtüsü dayatmasına karşı birçok yerde eylem düzenliyor. Tahran Üniversitesinde öğrenciler ve rejimin Besic milisleri arasında kavga yaşandı.
13.05.2019
İRAN’DA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞÖRTÜSÜ ZORUNLULUĞUNA PROTESTO için yorumlar kapalı
4
AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu başkanlığında dün akşam gerçekleşen ilçe kadın kolları başkanları toplantısı sonrası AK Parti Kaynarca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara görevinden istifa etti.
21.09.2017
Başörtüsüz fotoğrafını paylaştığı için eleştirilen AK Partili Kadın Kolları Başkanı istifa etti için yorumlar kapalı
1
Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bahçesinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı
31.08.2017
İlk kez bir Genelkurmay Başkanı’nın eşi, başörtüsü ile görüntülendi için yorumlar kapalı
52
Karaman, geçtiğimiz hafta yayınlanan sigara içen başörtülü kadınlara yönelik yazısında şu ifadeleri kullanmıştı: “Ben başını örten ama göstere göstere sigara içen bir bayan gördüğümde şöyle bir intibaa kapılıyorum: Sanki farklı olanlara şunu diyor: ‘Siz benim başımı örttüğüme bakmayın, benden ümidinizi kesmeyin, sizinle paylaşacağım daha çok şeyim var.
07.08.2017
Hayrettin Karaman ‘helallik istedi’ için yorumlar kapalı
1
Karaman, 'örtünen' kadın için sigara içmenin 'edebe de aykırı' olduğunu öne sürerek "Bizim geleneğimizde kadın sigara içmez, erkeklerin de küçükleri büyüklerinin yanında, öğrenciler hocalarının yanında… sigara içmezler; çünkü bu davranış ayıptır, edebe aykırıdır.
03.08.2017
Prof. Karaman: Sigara içen başörtülüler sanki ‘Ümidinizi kesmeyin, sizinle paylaşacağım daha çok şeyim var’ diyor için yorumlar kapalı
2