Austin

Bir grup ABD Kongresi üyesi, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’a mektup göndererek Türkiye’ye F-16 satılmaması talebinde bulundu. Mektubun içeriğinde insan hakları ihlalleri konusunda sert ifadeler yer aldı.
09.02.2022
ABD Kongre Üyelerinden “Türkiye’ye F-16 Satılmasın” Mektubu için yorumlar kapalı
8
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'ya girme konusunda nihai karar verdiğine inanmadığını ama artık bunu yapma kabiliyetine eriştiğini söyledi.
29.01.2022
ABD Savunma Bakanı Austin: ‘Rusya, Kırım Dahil Ukrayna Sınırı Boyunca Yüz Binlerce Asker Yığdı’ için yorumlar kapalı
3
ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. ABD Savunma Bakanlığı görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Austin'in Türkiye'ye S-400 sistemini ellerinde tutmamaları çağrısı yaptığını duyurdu.
02.04.2021
ABD Dışişleri Bakanı’ndan Türkiye’ye ‘S-400’leri Elinizde Tutmayın’ Çağrısı için yorumlar kapalı
0
ABD'nin Teksas eyaletinde Cumhuriyetçi Parti'nin kontrolündeki Kongre'nin çıkardığı bir yasa uyarınca eyalet çalışanlarından İsrail'i boykot etmeyeceği garantisi talep eden sözleşmeyi imzalamayan bir terapist, okuldaki işinden atıldı. Yasaya karşı federal mahkemede dava açan Bahia Amawi, ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine dikkat çekti.
19.12.2018
İSRAİL LEHİNE İMZA ATMADIĞI İÇİN İŞTEN KOVULDU! için yorumlar kapalı
0