atmaca

İlk milli güdümlü füze Atmaca'nın test atışı cuma günü gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise dün, Atmaca Gemisavar Füzesi'nin gurur dolu anlarını sosyal medya hesabından paylaşarak,, geminin hedefi tam isabetten vurduğunu söyledi. Atmaca'nın test atışının yapıldığı TCG Kınalıada için yapılan amblem ise dikkatlerden kaçmadı. "Mavi vatana adanmışlar" sloganıyla tasarlanan amblemde yer alan...
20.06.2021
TCG Kınalıada için Özel Amblem: Atatürk, Türk Bayrağı, 16 Yıldız… için yorumlar kapalı
11
Roketsan tarafından geliştirilen uzun menzilli gemisavar füzesi Atmaca, Sinop'ta test edildi.
05.02.2021
Uzun Menzilli Gemisavar Füzesi ‘Atmaca’ Sinop’ta Test Edildi için yorumlar kapalı
2
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi "Atmaca"nın 200 kilometrenin üzerindeki hedefi başarıyla vurduğunu bildirdi.
05.07.2020
TÜRKİYE’NİN İLK DENİZ SEYİR FÜZESİ ATMACA HEDEFİNİ BAŞARIYLA VURDU için yorumlar kapalı
2
AKP'de görev yapmış çok sayıda eski vekil ve il başkanı, teşkilat başkanları arka arkaya istifasını açıklarken bir istifa haberi de Ağrı’dan geldi. AKP Ağrı eski il başkanı Kemal Atmaca istifa etti.
16.09.2019
AKP’DE İSTİFALAR SÜRÜYOR için yorumlar kapalı
1
İstanbul’daki savunma fuarı IDEF’in en dikkat çeken silahlarından biri kasımda ilk test görüntüleri yayınlanan milli gemi savar füzesi ATMACA. Gemiden ateşlenen füze 250 km menzile ulaşabiliyor. ROKETSAN’ın bir yetkilisi ATMACA’nın gücünü anlatırken, “Bununla uçak gemisi bile batırabiliriz. Yeter ki hassas noktasından vurabilelim” dedi.
04.05.2019
‘ATMACA, ABD YAPIMI HARPOON’LARDAN DAHA ETKİLİ’ için yorumlar kapalı
4
Türkiye'nin denizlerdeki caydırıcılığını artırmak için yerli imkanlarla geliştirilen Atmaca füzesinin seri üretimi başlıyor. ROKETSAN Genel Müdürü Selçuk Yaşar, "Atmaca için Yunan medyasında çalıntı, kopyalama denildi. Bununla can damarımıza basıldı, öyle bir şey yok. Bu tamamen özgün, milli bir ürün. Motoru dışarıdan geliyor ama çok az kaldı onu da yerlileştiriyoruz, bitmek...
16.12.2018
ATMACA FÜZESİNİN SERİ ÜRETİMİ BAŞLIYOR için yorumlar kapalı
1
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, İkinci 100 Günlük İcraat Programını açıkladı. Bu kapsamda Füze projelerinde 100 gün içerisinde yaşanacak gelişmeler:
14.12.2018
SAVAŞTAYIZ! için yorumlar kapalı
0