Arap Birliği

Dışişleri Bakanlığı, Arap Birliği'nin dün yaptığı toplantıya ve Türkiye’ye yönelik aldığı kararlara ilişkin, “Toplantıda ülkemizle ilgili olarak alınan kararları tümüyle reddediyoruz. Bu kararların esasen ciddiye alınacak bir tarafı bulunmamaktadır” açıklamasını yaptı.
10.09.2020
DIŞİŞLERİ’NDEN ARAP BİRLİĞİ’NE TEPKİ için yorumlar kapalı
0
Arap Birliği Genel Sekreteri Aboul Gheit, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine düzenlediği ‘Barış Pınarı Harekatı’nı, ‘Arap ülkesinin işgali ve egemenliğine saldırı’ olarak niteledi.
12.10.2019
ARAP BİRLİĞİ’DEN ‘BARIŞ PINARI’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
3
Arap Birliği, Mısır'ın talebi üzerine Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonunu görüşmek üzere dışişleri bakanı seviyesinde acil toplanıyor.
10.10.2019
ARAP BİRLİĞİ, TÜRKİYE’NİN HAREKATI SONRASI ACİL TOPLANIYOR için yorumlar kapalı
0
Mısır Dışişleri harekatı, 'kardeş bir Arap devletinin egemenliğine karşı kabul edilemez bir saldırı' olarak nitelerken, Arap Birliği'ni acil toplantıya çağırdı.
09.10.2019
MISIR’DAN ARAP BİRLİĞİ’NE ACİL TOPLANTI ÇAĞRISI için yorumlar kapalı
0
Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Arap Birliği ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) olağanüstü zirvesine ilişkin, "Savaşı değil barışı konuşmamız gereken bir mübarek aydayız ama maalesef ramazan günü Mekke'de savaş konuşuyoruz" dedi.
02.06.2019
‘MAALESEF RAMAZAN GÜNÜ MEKKE’DE SAVAŞ KONUŞUYORUZ’ için yorumlar kapalı
2
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ve Arap Birliği üyesi ülkelerin liderlerini, Mekke şehrinde 30 Mayıs'ta olağanüstü düzenlenmesi planlanan iki zirveye davet ettiği bildirildi.
19.05.2019
SUUDİ ARABİSTAN’DAN LİDERLERE DAVET için yorumlar kapalı
0
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Tunus’tan, Suriye’nin Arap Birliği üyeliğine geri dönmesini desteklemesini istedi.
26.01.2019
RUS DIŞİŞLERİ’NDEN TUNUS’A ÇAĞRI! için yorumlar kapalı
0
Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Suriye'nin Arap Birliği üyeliğinin aktif hale getirilebilmesine ilişkin yaptığı açıklamada, Suriye'nin kurucu ülkelerinden biri olduğunu itiraf etmek gerektiğini söyledi.
17.01.2019
ARAP BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİNDEN AÇIKLAMA! için yorumlar kapalı
0
Arap Birliği, Türkiye tarafından Irak'ın kuzeyine gerçekleştirilen askeri operasyonları kınadığını açıkladı.
18.12.2018
ARAP BİRLİĞİ’NDEN SKANDAL TÜRKİYE AÇIKLAMASI! için yorumlar kapalı
4