Anayasa Mahkemesi (AYM)

Anayasa Mahkemesi (AYM), Olağanüstü Hal (OHAL) Kanun Hükmünde Kararnamesi (KHK) ile getirilen ve polise sanal ortamda işlenen suçlarda internet abonelerinin kişisel verilerine ulaşma yetkisi veren düzenlemeyi iptal etti.
01.05.2020
ANAYASA MAHKEMESİ 3 DÜZENLEMEYİ İPTAL ETTİ için yorumlar kapalı
4
Anayasa Mahkemesi başkanlık seçimlerinde sonuç belli oldu. Mevcut başkan Arslan yeniden seçildi. Son dakika habere göre, Zühtü Arslan 9 üyenin, rakibi Rıdvan Güleç ise 6 üyenin oyunu aldı.
25.01.2019
AYM BAŞKANLIĞINA TEKRARDAN SEÇİLDİ için yorumlar kapalı
7
FETÖ'nün haberleşme programı olduğu belirtilen ByLock'u kullandığı iddiasıyla oğlu hakkında yakalama kararı çıkartıldığı basına yansıyan Haşim Kılıç'ın açıklaması şöyle: “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ByLock kullanıcısı olduğu iddiasıyla oğlum Fatih Samet Kılıç hakkında soruşturma açılması ve bunun bazı basın yayın organlarında yer alması nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.
27.01.2018
Oğlu için yakalama kararı çıkartılan Haşim Kılıç: Oldukça düşündürücü için yorumlar kapalı
0
Cumhuriyet'in DW’den aktardığına göre Piri, ilişkilerin düzelmesi için Türkiye’nin çok somut adımlar atması gerektiğini belirtmekle birlikte, AB’nin de Ankara ile 'pragmatik ilişki' seçeneğinden kaçınmasını savundu.
23.01.2018
AP Raportörü Piri: Türkiye’nin böyle gitmeyeceğini görmesi memnuniyet verici için yorumlar kapalı
1
Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, Eskişehir 2.
18.01.2018
AYM: Laik sistem, Diyanet’ten korunmalı için yorumlar kapalı
2
T24'ün aktardığına göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) başvuran avukatlar Ergin Cinmen, Figen Çalıkuşu, Ferat Çağıl ve Melike Polat Bursalı, verdikleri dilekçede hakimlerin Anayasa’yı ihlal ettiklerini ve müvekkillerine karşı suç işlediklerini savundu.
18.01.2018
Mehmet Altan’ın avukatlarından AYM ve HSK hamlesi için yorumlar kapalı
1
15.01.2018
Selvi: AİHM, Türkiye’yi Avrupa Konseyi’ne taşıyabilir için yorumlar kapalı
0
Partisinin İzmir teşkilatı tarafından Kemalpaşa ilçesindeki Dere Mesire Yeri'nde düzenlenen teşkilat eğitimi toplantısına katılan Karamollaoğlu, hukukun ülkenin en önemli meselelerinden biri olduğunu vurgulayarak, hukuka, adalete güven kalmadığını söyledi.
15.01.2018
Karamollaoğlu’ndan AYM tepkisi: Böyle hukuk olur mu? için yorumlar kapalı
0
CHP İstanbul İl Kongresi'nde konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi: Bugün geldiğimizde yerde suçluyu belirleyen sarayda oturan zevattır.
13.01.2018
Kılıçdaroğlu’ndan AYM kararını tanımayan mahkemeye tepki için yorumlar kapalı
0
Anayasa Mahkemesi, gazeteciler Şahin Alpay ve Mehmet Altan'ın bireysel başvurularını gündeme aldı ve 'hak ihlali' kararı vererek tahliye hükmetti.
13.01.2018
Bozdağ’dan AYM’nin kararına yorum: Hak ve yetkisi yok için yorumlar kapalı
0
Alpay'ın avukatı Aynur Tuncel Yazgan tarafından üst mahkeme olan İstanbul 14.
13.01.2018
Şahin Alpay’ın avukatı tutukluluğa devam kararına itiraz etti için yorumlar kapalı
4
FETÖ yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yönetici ve yazarlarının da aralarında bulunduğu davada tutuklu yargılanan Şahin Alpay ve Mehmet Altan hakkında, Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararı vermesinin ardından, durumu yeniden değerlendirilen gazeteci Alpay ve Altan'ın tutukluluk halinin devamına hükmedildi.
12.01.2018
AYM’nin tahliyesine hükmettiği Şahin Alpay ve Mehmet Altan için mahkeme ‘tutukluluğa devam’ kararı verdi için yorumlar kapalı
0