Anadolu

Atatürk’ün gönderilmiş bir görevli olduğunun kanıtları, Atatürk ve 19 sayısının ve Ergenekon'un sırrı, Anadolu'nun vazifesi ve misyonu, Atatürk’ün Anka ve Heron projelerindeki sırların yer aldığı estek Yayınlarından çıkan yeni kitabı ”Atatürk Diriliyor: İlahi Nutuk” son bir ayın tarih kategorisinde 2022’nin en çok okunan kitaplarında yer aldı.
10.07.2023
”Atatürk Diriliyor: İlahi Nutuk” Son Bir Ayın En Çok Okunan Kitaplarında! için yorumlar kapalı
125
Dr. Ramazan Kurtoğlu, katıldığı bir YouTube programında "Tıpkı Osmanlı'yı devşirme ve dönme yapı ile saf dışı edenler, bugün Anadolu'yu Türksüzleştirme operasyonuyla Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkmak istiyorlar" dedi.
17.06.2022
Kurtoğlu: “Anadolu’yu Türksüzleştirme Operasyonuyla Türkiye Cumhuriyeti Devletini Yıkmak İstiyorlar” için yorumlar kapalı
84
Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu'nun 1 Ocak 2020'de HaberTürk canlı yayınında söylediği sözler yeniden gündem oldu. Kurtoğlu, "Suriyeli meselesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin beka ve milli güvenlik meselesidir. Bu projenin adı ne biliyor musunuz? Anadolu’yu Türksüzleştirme projesi" demişti.
06.04.2022
Kurtoğlu’nun Sözleri Yeniden Gündem Oldu: “Bunun Adı Anadolu’yu Türksüzleştirme Projesi” için yorumlar kapalı
109
Milyonlarca vatandaşın yaşadığı İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası'nda bugün yaşanacak kesintiler, AYEDAŞ ve BEDAŞ tarafından bildirildi.
22.01.2022
İran’ın Gazı Kesmesinin Ardından Elektrik Kesintileri Başladı için yorumlar kapalı
8
EGO Genel Müdürlüğü Raylı Sistem İşletmelerinden ANKARAY’da bulunan Anadolu İstasyonu’nun (önceki Tandoğan) ismi “Anadolu/Anıtkabir” olarak değiştirildi.
18.04.2021
‘Anadolu’ Durağının İsmi ‘Anadolu/Anıtkabir’ Oldu için yorumlar kapalı
6
Anadolu Selçuklu hükümdarı 1. Kılıçarslan’ın Diyarbakır’ın Silvan’daki kayıp mezarı tespit edildi
12.01.2021
Anadolu Selçuklu Hükümdarı 1. Kılıçarslan’ın Kayıp Mezarı Diyarbakır’da Bulundu için yorumlar kapalı
11
Türkiye’nin birçok yerinde değişen şiddetlerde meteorolojik kuraklık devam ederken Anadolu’da yaşanan kuraklık resmi kayıtlara girdi.
08.12.2020
TÜRKİYE’DEKİ BARAJLARDA KURAKLIK TEHLİKESİ için yorumlar kapalı
0
Deprem Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Muğla'nın Marmaris ilçesinde meydana gelen depremin Anadolu'da beklenen ana depremlerden bir tanesi olduğunu söyledi. Depremlerin önümüzdeki günlerde süreceğini belirten Ercan, "Girit ile Rodos, Marmaris, Fethiye, Finike, Kaş dolaylarının deprem çekincesi yüksektir. Çameli ve Burdur göller bölgesi ve Afyon'a kadar giden bölge bana göre...
29.06.2020
PROF. DR. ERCAN’DAN KRİTİK AÇIKLAMA: ANADOLU 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR DEPREME GEBE için yorumlar kapalı
2
Antalya'da Jeofizik Mühendisi Atakan Yüklü'nün Akdeniz'de meydana gelen deprem fırtınaları nedeniyle Helen Yayı Girit Adası bölgesinde 7 büyüklüğünde deprem beklendiğini açıklaması, bölgede endişeyle karşılandı.
15.06.2020
JEOLOJİ MÜHENDİSİ YÜKLÜ’DEN KORKUTAN UYARI: ‘HELEN YAYI’NDA 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM BEKLENİYOR’ için yorumlar kapalı
12
Uluslararası Astronomi Birliği'nin (IAU) 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında dünya genelinde başlatılan kampanyada Türkiye'ye verilen 'WASP-52' kodlu yıldıza 'Anadolu', yörüngesindeki gezegene ise 'Göktürk' ismi verildi.
17.12.2019
TÜRKİYE’NİN YILDIZINA ‘ANADOLU’, ÖTEGEZEGENİNE ‘GÖKTÜRK’ İSMİ VERİLDİ için yorumlar kapalı
3
10. Boğaziçi Zirvesi’nde söz alan DUMA temsilcisi Malik Kerimov “Atatürk döneminde Türkiye, Sovyetler Birliği’nin tarımının yüzde 33’ünü karşılarken bugün niye bunu yapmıyor?’ diye sordu.Tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım ve İstanbul Ticaret Borsası yetkilisi Hakkı İsmet Aral, bunda Marshall yardımıyla başlayan IMF politikalarının rolüne işaret etti.
29.11.2019
KERİMOV: ATATÜRK DÖNEMİNDE TÜRKİYE, SOVYETLER BİRLİĞİ’NİN TARIMININ YÜZDE 33’ÜNÜ KARŞILARKEN BUGÜN NİYE BUNU YAPMIYOR? için yorumlar kapalı
8
Her ne kadar Anadolu’ya sığınmış küçük bir ilimiz olmasına, Siyasetçisi bol ama onlardan nasibini almayan, Başta tarih olmak kaydı ile; Kültür, Sanat alanlarında zirve yapmış bir ilimiz. Çankırı’da yayımlanan Anadolu’ya Tercüman gazetesinde köşe yazdığım, baş köşe yazarı Sadık SOFTA ile tanıştım. Çankırı Belediyesi Kültür Müdürü Sayın Ethem YENİGÜRBÜZ’ün odasında oldukça...
22.07.2019
ÇANKIRI BELEDİYESİ için yorumlar kapalı
2