Alışveriş

Yurttaşların artan fiyatlara karşın alım gücündeki gerileme pazarlardaki alışverişi durma noktasına getirdi. Esnaf; meyve, sebze ve balık fiyatlarındaki artış yüzünden insanların artık taneyle alışveriş yaptığını söyledi.
02.08.2023
Fiyatlar El Yakıyor Vatandaş Alışverişi Taneyle Yapıyor için yorumlar kapalı
49
Hayat pahalılığı yüzünden kilogram ile alışveriş yapamayan vatandaşlar pazara ve markete gittiklerinde ürünleri tane ile almaya başladı. Ancak ürünler tek tek alınınca bile oldukça pahalıya geliyor.
11.03.2023
Taneyle Alışverişe Bile Cep Dayanmıyor için yorumlar kapalı
13
Edirne’ye kendi araçlarıyla gelen Bulgarlar, kent merkezinde market arabalarıyla alışveriş yaparak istedikleri ürünleri alabilmek için zamanla yarıştı. Pazar esnafı "Rus, Moldovya ve Belarus yani Orta Avrupa’nın birçok kesimi buraya geliyor" dedi.
20.10.2022
Günlük Ekmeklerini Bile Edirne’den Alıyorlar! Bulgarlar Alışveriş Yarışına Girdi için yorumlar kapalı
4
Sabahın erken saatlerinden itibaren kendi araçlarıyla ve tur otobüsleriyle Bulgaristan'dan Edirne'ye gelen turistler, kışlık ihtiyaçlarını buradaki çarşı ve pazarlardan karşılıyor. Bulgaristan gelen yurttaş, "Bazen 500 bazen 600 Euro bozduruyoruz. Ekmek alıyoruz elbise alıyoruz. Fiyatlar burada uygun. Bagajları doldurup gidiyoruz" dedi.
08.10.2022
Türkiye Bulgarların Ucuzluk Pazarı Oldu! için yorumlar kapalı
14
Alışveriş yapmak için sabahın erken saatlerinde Edirne'ye akın eden Bulgaristan ve Yunanistan vatandaşları, aldıklarını taşımakta güçlük çekti.
26.03.2022
Bulgarlar ve Yunanlar, Edirne’ye Akın Edip Alışveriş Yaptı: Aldıklarını Taşımakta Güçlük Çektiler için yorumlar kapalı
11
Bulgaristan hükümetinin ülkeye dönüşlerde uyguladığı PCR test zorunluluğunu kaldırmasının ardından akın akın tur otobüsleriyle ve araçlarıyla Edirne’ye gelen Bulgarlar, ekmeğinden suyuna kadar her türlü ihtiyacını kentteki esnaftan karşıladı.
20.02.2022
Bulgarlar, Edirne’ye Akın Edip Alışveriş Yaptı: Çuval Çuval Aldılar Bagajları Doldurdular için yorumlar kapalı
13
Bulgaristan'a girişlerde PCR zorunluluğunun başlamasına kısa süre kala stok alışverişi için Edirne'ye akın eden çok sayıda Bulgaristan vatandaşı, kısa sürede buldukları her şeyi almak için bir birleriyle yarıştılar. Bulgarlar, araçlarının bagajını doldurup Edirne'den ayrıldılar.
19.01.2022
Bulgarlar, Edirne’ye Akın Edip Alışveriş Yaptı için yorumlar kapalı
16
Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısındaki değer kaybı nedeniyle Balkan ülkelerinden Türkiye'ye alışveriş akını yaşanıyor.
04.12.2021
Edirne’ye Gelen Bulgarlar: “500 Euro Bozduruyoruz, Harca Harca Bitiremiyoruz” için yorumlar kapalı
36
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, internet alışverişlerinde indirim stratejilerine ilişkin uyarıda bulunarak, "Bazı internet siteleri özel günleri bahane ederek, önce maliyetleri yükselterek fiyatları şişiriyor sonra indirim adı altında ürünleri yeniden pazarlıyor" dedi.
25.06.2019
‘YANILTICI İNDİRİM KAMPANYASINA’ DİKKAT! için yorumlar kapalı
0
Danimarka hükümeti ülkedeki çok sayıda işletmenin nakit para kabul etmesinin önüne geçmek için mevcut ekonomi yasasını değiştirmeyi planlıyor. Yasa değişikliği, başkent Kopenhag öncülüğündeki "2030 itibariyle nakitsiz toplum" adımı kapsamında gerçekleştirilecek.
03.03.2019
DANİMARKA’DAN ‘NAKİTSİZ TOPLUM’ HAMLESİ için yorumlar kapalı
0
Hepsinin ayrı bir havası var. Ama biri var ki istisna. EVKUR. Tabir yerinde ise bu mağazadan alışveriş yapıncaya kadar bayram havası, alışveriş sonrası adeta s..tir git havası. Vatandaşın bu kadar değersiz olduğu bir mağazaya rastlamadım. Tesadüf rastladım. Yaşı 65. 8. katta eşinin son taksitini ödemiş. Sonunda da vadeli alışveriş yaptığından...
02.02.2019
ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ için yorumlar kapalı
1
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yılbaşı nedeniyle ucuza satılan ürünlere itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.
16.12.2018
UCUZA SATILAN ÜRÜNLERE DİKKAT! için yorumlar kapalı
0