alarm

İstanbul'a su sağlayan barajların doluluk oranı yüzde 31'e düştü. Alibey Barajı havzasındaki Güzelce Kemeri, suların çekilmesiyle tamamen ortaya çıkarken Mağlova Kemeri'nin çevresinde de sular azaldı.
23.08.2023
İstanbul’da Barajlar Alarm Veriyor! Doluluk Oranı Yüzde 31’e Düştü için yorumlar kapalı
34
Türkiye'de ayçiçek yağı, diş macunu, kahve ve bebek mamasının ardından güneş kremlerine de alarm takıldı. Yüksek enflasyon nedeniyle gelen zamlarla birlikte güneş kreminin fiyatı 400 TL'ye yaklaştı.
08.05.2022
Fiyatı 400 TL’ye Yaklaştı: Güneş Kremlerine Alarm Takıldı için yorumlar kapalı
39
Bilim insanlarından kutuplar için yeni uyarı geldi. Dünya'nın her iki kutbundaki ürkütücü ısı dalgaları, “benzeri görülmemiş” olayların daha hızlı ve ani iklim çöküşüne işaret edebilir. Bilim insanları, ortaya çıkan olayların "tarihi", "benzeri görülmemiş" ve "dramatik" olduğu konusunda uyardı.
23.03.2022
Bilim İnsanları Kutuplar İçin Kırmızı Alarm Verdi için yorumlar kapalı
21
Fransa’da kuş gribi alarmı en yüksek seviyeye çıkarılarak, kümes hayvanları karantinaya alındı.
05.11.2021
Fransa’da Kuş Gribi Alarmı: Kümes Hayvanları Karantinaya Alındı için yorumlar kapalı
3
Sinop hafta sonuna kırmızı alarmla başladı. Telefonlara gönderilen mesajlarla İkaz ve Alarm Sistemi kurulumunda test çalışmaları başladığı anlatıldı. Hava saldırısı tehlikesi olduğunu işaret eden kırmızı alarm, 3 dakika süren yükselip alçalan dalgalı siren sesi ile duyuruldu. Yapılan anonsta, "Sığınaklara girin" uyarısı yapıldı.
18.09.2021
Sinop’ta Hava Saldırısına Karşı Test Çalışması: ‘Sığınaklara Girin’ için yorumlar kapalı
22
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yakınındaki metro istasyonunda silah sesleri duyuldu. Olayın ardından Pentagon'da alarm durumuna geçildi.
03.08.2021
Pentagon’da Alarm Verildi: Giriş ve Çıkışlar Kapatıldı için yorumlar kapalı
0
Ordu'nun Ünye ilçesindeki bir sitede oturan kadında 'Delta' varyantı tespit edildi. Kadınla temaslı 56 kişi için karantina uygulaması başlatıldı.
25.06.2021
Ordu’da Delta Varyantı Alarmı: 56 Kişi Karantinaya Alındı için yorumlar kapalı
0
İngiltere'yi kasıp kavuran corona virüsünün Delta varyantı Portekiz'de baskın hale geldi. Almanya, Fransa ve İspanya'da da ortaya çıkan virüs için Avrupalı sağlık yetkilileri daha fazla önlem alınması gerektiği konusunda uyardı.
20.06.2021
İngiltere’yi Kasıp Kavuran Koronavirüsün Delta Varyantı Avrupa’yı Sardı için yorumlar kapalı
3
ABD Kongresi yerleşkesinin, bir aracın bariyerler ile polislere çarpması nedeniyle giriş ve çıkışlara kapatıldığı, güvenlik önlemlerinin artırıldığı bildirildi.
02.04.2021
ABD Kongresi’nde Güvenlik Tehdidi Alarmı: Giriş ve Çıkışlara Kapatıldı için yorumlar kapalı
1
Ankara'da 20-30 yıl öncesine kadar kış aylarında 3 ay yerden kar kalkmazken, yağmur bile yağmaması sonucu barajlardaki su seviyesi alarm veriyor. Başkentin 110 günlük suyunun kaldığını vurgulayan Ankara Üniversitesi Su Yönetimi Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökşen Çapar, "Barajlardaki doluluk oranı yüzde 20. Su tüketiminde acil önlem alınması gerekiyor" dedi.
09.01.2021
Ankara’da Barajlar Alarm Veriyor! için yorumlar kapalı
2
Hawaii açıklarında meydana gelen 4.4 büyüklüğündeki depremin ardından Kilauea yanardağının aktif hale geldiği açıklandı. patlamanın ardından yanardağ için alarm seviyesi, ‘yerde ve havada olası tehlikeli aktivite’ anlamına gelen ‘kırmızı’ya yükseltildi.
23.12.2020
HAWAII’DE KIRMIZI ALARM: KILAUEA YANARDAĞI FAALİYETE GEÇTİ   için yorumlar kapalı
0
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre 43 ile hava şartları nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbir uyarısı yapıldı. Meteoroloji ayrıca, yurdun birçok kesiminde etkili olacak yağış ve fırtına nedeniyle turuncu alarm verdi.
11.12.2020
METEOROLOJİ’DEN 43 İLE FIRTINA UYARISI: TURUNCU ALARM VERİLDİ için yorumlar kapalı
2