AKOM

Ocak ayında etkili olan ve günlerce süren soğuk hava dalgası ve kar yağışı geri döndü. Meteorolojik verileri yorumlayan birçok uzman günler öncesinden İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi için uyarıda bulunmuştu.. Sosyal medyada yer alan Hava Durumu tahminlerinde İstanbul'un 1987 Mart'tan sonraki en büyük kar fırtınasına ev sahipliği yapabileceği belirtildi.
09.03.2022
AKOM ve Meteoroloji’den Kar Yağışı Uyarısı! için yorumlar kapalı
1
AKOM’da hizmet veren meteoroloji mühendisi Cihad Er, İstanbul Anadolu Yakası'nda bu akşam 18.00'den sonra yoğun kar yağışının görülebileceği konusunda vatandaşları uyardı. Özelikle dün öğle saatlerinden sonra İstanbul'da etkili olan kar yağışı vatandaşlara zor anlar yaşatmıştı. İstanbul Valiliğinden ard arda uyarılar yapılmış ve kamu çalışanlarına idari izin verilmişti.
25.01.2022
AKOM’dan Anadolu Yakası için Yoğun Kar Yağışı Uyarısı! için yorumlar kapalı
6
İBB Akom, İstanbul'da akşam saatlerinden başlayarak yarın akşam saatlerine kadar il genelinde sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış beklediğini açıkladı. Ayrıca vatandaşların yağışların meydana getirebileceği, ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar, gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbir olmaları istendi.
22.09.2021
AKOM’dan Sel, Su Baskını ve Kuvvetli Rüzgar Uyarısı için yorumlar kapalı
1
AKOM'dan yapılan uyarıda, "Hava sıcaklıklarının Çarşamba akşam saatlerine kadar azalarak kış değerlerine gerileyeceği, beraberinde kent genelinde karla karışık yağmur yağışlarının yaşanacağı tahmin ediliyor" denildi.
23.03.2021
AKOM’dan İstanbul’a uyarı! Kar Geliyor için yorumlar kapalı
4
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM’un verilerine göre, İstanbul’da öğle saatlerinden itibaren kar yağışının etkili olması bekleniyor. Yağışın özellikle Boğaz çevresi ile Anadolu yakasında etkili olması, şehir merkezinde hafif kar yağışı tahmin ediliyor.
23.01.2021
İstanbul’a Yeniden Kar Yağışı Geliyor için yorumlar kapalı
1
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz hafta sonu yaşanan yağışlara benzer şekilde bu hafta da İstanbul genelinde kuvvetli sağanak yağmur geçişleri yaşanacağı, perşembe günü ise karla karışık yağmur ve kar beklendiği uyarısı yapıldı.
11.01.2021
AKOM’dan İstanbul’a Uyarı: Sibirya Soğukları Geliyor için yorumlar kapalı
0
İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbul'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının bugün sona ereceğini belirterek; Marmara bölgesinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı konusunda İstanbulları uyardı.
21.05.2020
AKOM UYARDI: MARMARA BÖLGESİNDE SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA ETKİLİ OLACAK için yorumlar kapalı
7
AKOM’un paylaştığı verilere göre bugün Balkanlar üzerinden gelen yağışlı hava, hafta sonu boyunca İstanbul’da etkisini gösterecek. AKOM, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.
01.05.2020
AKOM’DAN İSTANBUL İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI! için yorumlar kapalı
3
İstanbul’da beklenen şiddetli yağış öncesinde İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor.
07.10.2019
AKOM’DAN İSTANBUL İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI için yorumlar kapalı
1
AKOM, İstanbul'da yarın beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle ağaç, direk tabela devrilmesi, çatı uçması gibi olaylara karşı uyarı yaptı.
12.09.2019
İBB’DEN İSTANBUL İÇİN KUVVETLİ FIRTINA UYARISI için yorumlar kapalı
1
Sağanak yağmur nedeniyle Kadıköy, Pendik, Tuzla, Ümraniye ve Sancaktepe ilçelerinde metrekareye ortalama 15 ila 20 kilogram arasında yağış düştüğünü açıkladı.
21.08.2019
İBB’DEN YAĞIŞ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
1
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 24 Şubat Pazar günü için yaptığı son hava durumu tahmininde İstanbul'da akşam saatlerine kadar kar yağışının etkili olması bekleniyor. İstanbul için AKOM ve Valilik'ten de uyarılar geliyor.
24.02.2019
METEOROLOJİ’DEN HAVA DURUMU TAHMİNİ için yorumlar kapalı
0