AKM

Yenilenen Atatürk Kültür Merkezi’nde yangın tatbikatı sırasında binanın alt katını su bastı. Notalar ve çeşitli eşyalar kullanılamayacak hale geldi. Asıl merak edilen ise repertuvar-nota kütüphanesindeki orijinal el yazması beste ve notaların zarar görüp görmediği.
30.03.2022
Yenilenen Atatürk Kültür Merkezi’nin Alt Katını Su Bastı için yorumlar kapalı
10
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Taksim’in simgesi olan Atatürk Kültür Merkezi’ne (AKM) ilişkin açıklamaları tepki çekti. AKM’nin isminin değiştirileceği sinyali veren Erdoğan’ın “Artık Atatürk Kültür Merkezi (AKM) demiyorum, biz orayı opera binası olarak hazırladık” sözlerini değerlendiren sivil toplum örgütü temsilcileri ve sanatçılar, Erdoğan’ın Atatürk devrimleri ve Cumhuriyet değerleriyle hesaplaşma peşinde olduğunu söyledi.
28.02.2021
‘Artık Atatürk Kültür Merkezi Demiyorum’ Diyen Erdoğan’a Büyük Tepki: Hesaplaşma Derdinde için yorumlar kapalı
4
AKP'li Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin de bulunduğu Atatürk Kültür Merkezi binasını yıkıp yerine fuar yapacağını söyledi.
16.12.2019
AKP’Lİ BELEDİYE ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ YIKIYOR için yorumlar kapalı
10
CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, Hazine’den İBB kasasına milyonlarca lira erken ödeme kıyağı yapıldığını söyledi. “AKP yeni yönetimi zor durumda bırakmak istiyor” dedi.
17.06.2019
İKTİDAR SEÇİM ÖNCESİ İBB’YE PARA YAĞDIRDI için yorumlar kapalı
2
Uzun yıllardır başka Ankara olmak üzere hemen tüm ülkemize hizmet etmekte olan AKM sanırım artık son günlerin yaşıyor. Her tarafı kırık dökük, Yolları eskimiş, Otopark sorunu olmamakla birlikte yolları çok bozuk, Çevre düzenlemesi hiç kalmamış, Gıda maddeler bölümü rahatsız yaratacak derecede kötü kokular yaymakta, Özellikle bu alanda gıda maddeleri satılmakta...
27.05.2019
ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) için yorumlar kapalı
1
Cumhuriyet dönemi mimarisinin en önemli örneklerinden biri olan 70 yıllık Atatürk Kültür Merkezi 2008 yılında kapatılarak kaderine terk edildi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi de haziran ayında dikkat çekici bir tahsis kararı alarak AKM’nin yıkımına ilişkin ilk adımı attı.Önce onarılması gündeme gelen AKM’ye 9 yıldır çivi dahi çakılmayarak adeta çürümeye bırakıldı. Tarihi kültür...
22.07.2017
AKM YIKIMI İÇİN BEDELSİZ VERİLDİ! için yorumlar kapalı
0