akçakale

Akçakale'de Suriyeli bıçak zoruyla bir vatandaşın evini soymaya çalıştı. Çevre sakinleri müdahale etti.
13.04.2022
Şanlıurfa’da Suriyeli, Bıçak Zoruyla Bir Vatandaşın Evini Soymaya Çalıştı için yorumlar kapalı
1
Türkiye güne şehit haberleriyle başladı. Suriye'nin Tel Abyad bölgesinde, terör örgütü PKK/YPG tarafından Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki sınır karakoluna havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan Tankçı Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin ve Uzman Çavuş Şevket Tekin şehit oldu. Yaralı 2 askerin tedavisi sürüyor. Saldırıda 1 doktor da yaralandı. Saldırının gerçekleştiği Ayn İsa...
28.11.2019
PKK-YPG’Lİ TERÖRİSTLERDEN AKÇAKALE’YE HAVANLI SALDIRI: 2 ŞEHİT, 2 ASKER YARALI için yorumlar kapalı
4
Suriye'de 7 yıldır ticarete kapalı olan Tel Abyad Akçakale gümrük kapısı yeniden ticarete ve insani geçişlere açılacak. Sputnik'e konuşan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Akçakale Gümrük Kapısının yakında açılacağını belirterek, kapının açılmasıyla ilçe ekonomisinin canlanacağını söyledi.
25.11.2019
AKÇAKALE – TEL ABYAD GÜMRÜK KAPISI YENİDEN AÇILIYOR için yorumlar kapalı
7
Suriye sınırına çok sayıda zırhlı araç ve tank sevk edildi. Şehir içinde ilerleyen tanklar, vatandaşların sevgi gösterileri arasında sınır hattına girdi.
16.10.2019
SURİYE SINIRINA ASKERİ SEVKİYAT SÜRÜYOR için yorumlar kapalı
0
Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan hareket eden 20 TIR üzerindeki zırhlı araçlar ile 2 otobüs asker, Suriye sınırındaki Akçakale ilçesine sevk edildi. Askeri konvoy Tel Abyad sınırında konuşlandırıldı.
11.10.2019
SURİYE SINIRINA ASKER SEVKİYATI için yorumlar kapalı
8
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye sınırına büyük bir askeri sevkiyat gerçekleştirdi. TSK, Akçakale Tel Abyad sınırına 150 araçtan oluşan bir konvoy gönderdi. Konvoyda 500 ÖSO militanı da yer aldı.
11.10.2019
TSK’DAN SURİYE SINIRINA 150 ARAÇLIK ASKERİ SEVKİYAT için yorumlar kapalı
0
Suriye'den atılan 4 havan topu daha Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine düştü. İlk bilgilere göre, bina ve araçlara isabet eden roketler nedeniyle 17 yaralı olduğu öğrenildi. Bölgeye çok sayıda sağlık, itfaiye ve polis ekibi gönderildi.
10.10.2019
AKÇAKALE’YE HAVAN MERMİSİ DÜŞTÜ, ÇOK SAYIDA YARALI VAR için yorumlar kapalı
13
Türkiye'nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat'ın doğusuna yönelik düzenleyeceği harekat için son hazırlıklar yapılıyor. Sınır bölgesine komando tugaylarından beş bin kişilik birlik gönderildi. Akçakale ve Ceylanpınar'ın harekatın iki ana merkezi olması bekleniyor.
09.10.2019
5 BİN KOMANDO SURİYE SINIRINDA için yorumlar kapalı
34
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin kzueydoğusuna yönelik operasyon kapsamında sınıra geniş çaplı bir askeri sevkiyat gerçekleştirdi. Akçakale sınırına 130 araçtan oluşan bir konvoy gönderildi. Gönderilen askeri konvoyda ZPT araçları ile tanklar da yer aldı.
09.10.2019
TSK’DAN SURİYE SINIRINA 130 ARAÇLIK ASKERİ SEVKİYAT için yorumlar kapalı
1
Şanlıurfa 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan hareket eden obüs ve mühimmat yüklü kamyonlar Suriye sınırındaki Akçakale ilçesine geldi.
03.10.2019
SURİYE SINIRINA ASKERİ SEVKİYAT için yorumlar kapalı
8
ŞANLIURFA'nın Suriye sınırındaki Akçakale ilçesine, zırhlı araç sevkiyatı yapıldı.
23.09.2019
SURİYE SINIRINA ASKERİ SEVKİYAT için yorumlar kapalı
0
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Telabyad’da terör örgütü YPG/PKK sınırı boydan boya ateşe verdi.Terör örgütü YPG/PKK, kontrolündeki Telabyad ilçesi ile Türkiye’nin sınır ilçesi Akçakale arasındaki bölgeyi ateşe verdi.
22.09.2019
SURİYE SINIRINDA GÜVENLİK GÜÇLERİNE KARŞI SİNSİ TAKTİK için yorumlar kapalı
2