SON DAKİKA

Eski TTK Başkanından Skandal Sözler: Milli Mücadele’de Yedi Düvelle Falan Savaştığımız Masal

“Milli Mücadele’de biz 7 düvelle falan savaşmadık. Bu tür masalları biz çocukken dinlemiştik” diyen eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü’ye büyük tepki geldi.

Bu haber 08 Ocak 2021 - 18:10 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Eski Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü’nün Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Milli Mücadele dönemine ilişkin sözleri tepki çekti.

Halen Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde öğretim üyeliği görevinde bulunan Metin Hülagü, “Milli Mücadele’de biz 7 düvelle falan savaşmadık. Bu tür masalları çocukken dinlemiştik ama anladık yalanmış. Tek savaştığımız devlet Yunanistan ve kısmen Fransa’dır” diye yazdı.

İşte Hülagü’nün paylaşımı:

MISIROĞLU İZLİYORDUNUZ”

Hülagü’nün paylaşımı sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisiyle karşılaştı. Kullanıcılar, Hülagü’nün sözlerine “TTK başkanlığı yapmışsınız hasbelkader, belli bir savın var.

Ama bunu gecenin 01.30’unda nasıl bir ilhamla yazdınız? Sanırım Youtube’dan kitabınızın nâşiri Kadir Mısıroğlu videoları izliyordunuz o sırada”, “İngiltere, İstiklal Harbi’nde savaştıklarımızın ağa babasıdır. TTK Başkanlığı yapmış olmanız ülkemiz için heder edici…” diyerek tepki gösterdi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!