SON DAKİKA

Eski Pakistan Başbakanı İmran Han’a Suikast Girişimi!

Erken seçim tartışmalarının yoğun bir şekilde yaşandığı Pakistan’da eski başbakan Imran Han’ın konvoyuna ateş açıldı. Han’ın yaralandığı öğrenildi.

Bu haber 03 Kasım 2022 - 15:00 'de eklendi. Son Güncelleme3 Kasım 2022 - 16:25
Abone ol

Siyasi çalkantının olduğu Pakistan’da tansiyon bugün yükseldi… Eski başbakan İmran Han’ın konvoyuna ülkenin doğusunda bir saldırı düzenlendi.

Pakistan medyası çok sayıda silahın ateşlendiğini belirtirken sosyal medyada yapılan paylaşımlarda dört kişinin yaralandığı belirtildi. Han’ın da yaralılar arasında olduğu belirtilirken, eski başbakanın ayağından vurulduğu duyuruldu.

Han, ülkede erken seçilmesi için başlatılan eylemin yüzü olarak öne çıkmıştı. Yerel medyada yer alan haberlerde Han’ın sağ bacağından yaralandığı ama şu an güvende olduğu belirtildi. Eski başbakanın hastanede tedavi altına alındığı da duyuruldu.

Han’ın sağ kolu ve eski bakanlarından Fawad Chaudhry konuyla ilgili bir açıklama henüz yapmadı.

Yayınlanan görüntülerde Han’ın bulunduğu konvoya yönelik saldırı sonrasında arbede yaşanırken bölgede tansiyonun yüksek olduğu belirtildi.

Yerel medyada yer alan haberlerde saldırganın yakalandığı aktarıldı. Saldırganın tek başına hareket ettiği de öne sürüldü.

Han’ın partisi PTI’den Asad Umur İngiliz Reuters haber ajansına konuştu. Umar, “Saldırı başkent İslamabad’ın 200 kilometre uzağında meydana geldi. Bir adam otomatik bir silah ile ateş açtı. Çok sayıda insan yaralandı” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Chaudhry ise, “Han ve parti üyesi Faisal Javed kurşunla yaralandı. İkisi de hastanede tedavi altına alındı” dedi.

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ise saldırıyı kınayarak içişleri bakanına soruşturma için talimat verdi.

Nisan ayında yapılan güven oylamasıyla görevden alınan Han o günden itibaren erken seçim için çağrıda bulunarak eylemler gerçekleştiriyordu. Han, destek almak için ülkeyi boydan boya geçen bir konvoy başlatmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR