SON DAKİKA

Eski Emniyet Müdürü, Sokağa Çıkma Yasağında Uyuşturucu Baronuna Yardım Etmiş!

73 sanıklı iddianamede, eski emniyet müdürü Necmettin Yüksek’in COVID-19 yasakları sırasında uyuşturucu baronu Nejat Daş’ın uyuşturucu paralarını sınırdan alıp ülkeye soktuğu yer aldı.

Bu haber 08 Temmuz 2021 - 0:00 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Uyuşturucu ve suç gelirlerine yönelik ‘Bataklık’ operasyonu soruşturmasında 73 sanık hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Aralarında uyuşturucu baronları Nejat Daş, Çetin Gören ve Halil Aslantaş, Sultanbeyli Emniyet Müdürü Necmettin Yüksek ile Atilla Yıldırım’ın da bulunduğu 73 şüpheli hakkında bin 42 yıla kadar hapis istenen iddianamede önemli bilgiler yer aldı. 

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre; Şüphelilerden eski emniyet müdürü Yüksek’in, COVID-19 nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasakları sırasında, uyuşturucu baronu Nejat Daş’ın yurt dışında uyuşturucu ticaretinden elde ederek kuryeler aracılığıyla getirdiği paraları Türkiye’ye soktuğu belirtildi. Yüksek’in şoförü ile üç polisin, paraları hudut kapılarından teslim alarak Daş’a teslim ettikleri vurgulandı.

Atatürk'ün Katilleri

İddianamede, uyuşturucu baronlarından Halil Arslantaş’ın itiraflarına da yer verildi. Arslantaş, örgüt lideri Çetin Gören’in, Interpol’deki kaydının silinmesi için FETÖ’nün ‘Hollanda abisi’ne 150 bin Euro verdiğini söyledi. “Avrupa’da cemaate yapmış olduğu himmetler sayesinde Türkiye’ye kaçtıktan sonra cemaat tarafından korunmuştur. Kırmızı bültenle aranmaktayken Türkiye’ye ifadeye çağrılıp bu dosyadan beraat etti” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!