SON DAKİKA

Eski Bakan Müftüoğlu: ‘Adnan Menderes ve Süleyman Demirel’in Kabinesini, Masonlar Yönetiyordu’

Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, Adnan Menderes ve Süleyman Demirel döneminde kabinenin Masonlar tarafından yönetildiğini söyledi.

Bu haber 20 Kasım 2021 - 16:45 'de eklendi.
Abone ol

Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Müftüoğlu, Adnan Menderes ve Süleyman Demirel dönemi kabineleri hakkında ilginç ifadeler kullandı.

1950’li yıllardan beri kutuplaşma olduğuna söyleyen Müftüoğlu, “Menderes döneminde kabinenin Masonların yönetiminde olduğunu biliyorduk. Demirel dönemi de öyle. Şimdi Cumhur İttifakı, Millet İttifakı diye milletimizi bölüyor. Kullandığı üslup iktidara yakışmıyor. Muhalefet de aynı dille cevap vererek ona uyuyor” diye konuştu.

Independent Türkçe’den Can Bursalı’nın haberine göre, Öze Dönüş Platformu tarafından düzenlenen kahvaltıda konuşan eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, 1999’da Merve Kavakçı’nın milletvekili seçilmesinden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaşanan kriz hakkında da açıklama yaptı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Müftüoğlu, “Merve Kavakçı’nın yemin etmesiyle ilgili anlaşma yapılmıştı. Necmettin Erbakan, gece geç saatte Merve Kavakçı’nın TBMM’ye getirilmesi, diğer partilerle kriz çıkmadan yemin etmesi yönünde talimat verdi. Bunun için de Abdullah Gül’ü ve Bülent Arınç’ı görevlendirdi. Ama Abdullah Efendi, Merve Kavakçı’yı erken getirerek kriz çıkmasını sağladı. Böylece Yenilikçiler lehine hareket etmiş oldu” ifadelerini kullandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!