SON DAKİKA

ESKİ AKP’Lİ YÖNETİCİYE ADRESE TESLİM İHALE

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından eski AKP Karabük İl Başkan Yardımcısı Cengiz Ünal’a Ankara Resim ve Heykel Müzesi’deki tablolarının onarım işinin verildiği tespit edildi. Kurucusu olduğu şirkete ise müze restorasyonu için milyonlarca liralık ihalenin verildiği ortaya çıktı.

Bu haber 21 Temmuz 2020 - 0:30 'de eklendi. Son Güncelleme21 Temmuz 2020 - 01:34
Abone ol

Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde bulunan tabloların onarım işlerini Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, eski AKP Karabük İl Başkan Yardımcısı Cengiz Ünal’a yaptırdığı, müzenin milyonlarca liralık restorasyon işini de Ünal’ın kurucusu olduğu şirkete verildiği ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Bağlı Röleve ve Anıtlar Müdürlüğü, 4 Ekim 2019 tarihinde ‘Ankara Resim ve Heykel Müzesi envanterine kayıtlı özgün yağlı boya tablolarının onarımı ile grid tablo asma sistemi yapımı’ adı altında bir ihale düzenledi. Kamu İhale Kanunu’nun tartışmalı pazarlık usulüyle düzenlenen ihaleye üç şirketin katıldığı belirtilirken 623 bin TL teklif veren eski AKP Karabük İl Başkan Yardımcısı ve Karabük MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Başkan Yardımcısı Cengiz Ünal’ın ihaleyi kazandığı açıklandı.

‘BELLİ İSTEKLER ARASINDA’ ESKİ AKP’LİYE İHALE KIYAĞI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 19 Kasım 2019 tarihinde ‘Ankara Resim ve Heykel Müzesi 2019 ve 2020 yılları sari restorasyonu’ adı altında bir başka ihale düzenledi. ‘Belli istekliler arasında’ düzenlenen ihaleye 14 şirkete katılırken sadece dört şirketin teklifi geçerli sayıldı. İhaleyi, 17 milyon 801 bin TL teklif veren Boğaziçi Kent Yapı Turizm İnşaat Taşımacılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin kazandığı açıklandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre, Cengiz Ünal Boğaziçi Kent Yapı Turizm İnşaat Taşımacılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin kurucuları arasında. Şirketin 7 Ekim 2019 tarihli genel kurul kararına göre de Ünal, şirketteki hisselerini Bekir Uluçay’a devretti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!