SON DAKİKA

Esenler Belediye Başkanı Göksu’nun, 10 Yıldır Yapıyoruz Dediği ESEN BEBE Projesi Asılsız Çıktı

Esenler Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Tevfik Göksu’nun, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un desteklemek için duyurduğu ‘ESEN BEBE’ adındaki proje asılsız çıktı. Göksu’nun 10 yıldır uygulandığını söylediği projeye ilişkin herhangi bir bilgiye rastlanmadı.

Bu haber 07 Nisan 2021 - 0:30 'de eklendi.
Abone ol

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bebekler için duyurduğu destek kampanyasının 10 yıldır AKP’li ilçe belediyeler tarafından yapıldığını iddia etti. Esenler Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Tevfik Göksu’nun Selçuk’un iddiasını desteklemek için duyurduğu “ESEN BEBE” adındaki proje hakkında bilgiye belediyede rastlanmadı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni doğan bebekler için 4 aylık masraflarını karşılayabilecek paketi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine gönderme yaparak duyurdu. İmamoğlu, “3 çocuk tavsiye etmek kolay da masraflarını karşılamak kolay değil. Yeni doğan bebeklerin tüm ihtiyaçlarını 4 ay karşılayabilecek destek paketini ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtmaya başlıyoruz. Özellikle bebek ürünleri üreticilerimizi kampanyaya desteğe davet ediyorum” dedi.

İmamoğlu’nun paylaşımını alıntılayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu kampanyanın 10 yıl önce ilçe belediyelerinin yürüttüğünü iddia etti.

Selçuk açıklamasında, “İlçe belediyelerimizin yıllardır yeni doğanlara yaptıklarını büyükşehir olarak keşfetmenizden dolayı memnun olduk. Ayrıca doğum/eğitim/sağlık/öksüz-yetim yardımı gibi çocuk odaklı desteklerimiz de var. 130 bin çocuğumuz düzenli SED almakta. Hani gerekirse tekraren keşfetmeyin” ifadelerini kullandı.

Selçuk’un paylaşımının ardından Esenler Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Tevfik Göksu ‘ESEN BEBE’ ismini verdiği projenin 10 yıldır uygulandığını öne sürdü.

Göksu paylaşımında, “ESEN BEBE projemizle,10 yıldır biz bu işi Esenlerde zaten yapıyoruz Sn Bakanım Bunlar en az on yıl geriden geliyor” ifadelerini kullandı.

Göksu’nun, Bakan Selçuk’u desteklemek için duyurduğu kampanya ise asılsız çıktı.

Kampanyaya ilişkin herhangi bir veriye rastlanmazken, belediyenin “Projeler” bölümünde de “ESEN BEBE” adında herhangi bir çalışmaya rastlanmadı.

Esenler Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer alan projeler şöyle:

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!