SON DAKİKA

Ermenistan’da Halk Sokaklara Döküldü

Ermenistan’ın başkenti Erivan’ın merkezinde binlerce muhalif bir araya gelerek, Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifa etmesi talebiyle miting düzenledi.

Bu haber 20 Şubat 2021 - 21:25 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sputnik muhabirinin aktardığına göre Erivan’ın merkezinde bulunan Özgürlük Meydanı’nda bir kez daha toplanan binlerce muhalif, kar kış demeden Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifa etmesi talebiyle düzenlenen mitinge katıldı.

Geçen hafta birleşik muhalefet kanadının başbakan adayı Vazgen Manukyan, Özgürlük Meydanı’nı ‘Anavatanı Kurtarma Hareketinin’ karargahı diye nitelendirmiş, aynı zamanda muhalefetin bir sonraki kapsamlı mitinginin 29 Şubat’ta planlandığını duyurmuştu.

Habere göre bugünkü mitinge, aralarında muhalefet temsilcilerinin, tanınmış isimlerin, eski milletvekilleri ve eski bakanların, ayrıca Ermeni Apostolik Kilisesi temsilcilerinin de bulunduğu birkaç bin kişi katıldı. Göstericiler, ‘Nikol’suz Emenistan’ sloganları atıyor.

Atatürk'ün Katilleri

Ermenistan’da muhalefet, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde ateşkesin sağlandığı 10 Kasım’dan bu yana Başbakan Nikol Paşinyan’ın görevi bırakması talebiyle eylemler düzenliyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!