SON DAKİKA

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan İstifa Etti!

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa etti. Sarkisyan istifasında gerek olarak ülkenin iç ve dış politikasında etki sahibi olmamasını gösterdi.

Bu haber 23 Ocak 2022 - 20:15 'de eklendi. Son Güncelleme23 Ocak 2022 - 20:39
Abone ol

Neden ilk döneminde Istifa etmediğine dair gelebilecek sorulara da cevap veren Sarkisyan, “Soru şu olabilir, neden o anda istifa etmedim. Cevap açık, Cumhurbaşkanı olarak üstlendiğim sorumluluk nedeniyle. Son derece olumsuz sonuçlara yol açabilecek iç bölünmenin, muhtemel çatışmaların daha da derinleşmesini önlemek için elimden gelen her şeyi yapmak zorunda kaldım. Güçlü ve istikrarlı bir devlet inşa etmek için uluslararası siyasi ve ekonomik potansiyelimi kullanmak için uzun yıllar süren çalışmalarım boyunca kazandığım prestiji ve bağlantıları kullanmaya çalıştım” dedi.

“CUMHURBAŞKANI VE AİLESİNİN ÇEŞİTLİ SİYASİ GRUPLAR TARAFINDAN HEDEF ALINDIĞI BİR GERÇEK”

“Cumhurbaşkanının ülkesine yardım etmek için anayasal bir aracı olmadığı bir gerçek” ifadelerini kullanan Sarkisyan, “Cumhurbaşkanı ve ailesinin çeşitli siyasi gruplar tarafından hedef alındığı bir gerçek” diyerek baskı altında olduğunu itiraf etti. Sarkisyan, “Uzun uzun düşündükten sonra yaklaşık dört yıl aktif olarak çalıştıktan sonra Cumhurbaşkanlığı görevinden istifa etmeye karar verdim” dedi.

PAŞİNYAN’A TEŞEKKÜR ETMEDİ

Sarkisyan açıklamasının sonunda Ermeni halkına, Ermenistan ordusuna, ölen Ermeni askerlerinin ailelerine ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederken, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ve diğer siyasilere teşekkür etmedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

SARKİSYAN 2018’DE GÖREVE GELMİŞTİ

Ulusal Meclis’te yapılan oylamada oyların yüzde 90’ını alarak 2018 Nisan’da cumhurbaşkanlığı görevine gelen Sarkisyan, görev süresinin bitimine 3 yıl kala istifa etti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

      Parlamento Haber | Korku yok!