SON DAKİKA

Ermeni mezarlığının bulunduğu plaj kapatıldı

Van’da kayyum atanan Edremit Belediyesi’nin, tuvalet, otopark ve kabinlerini 1’inci Sit Alanı ilan edilen Ermeni Mezarlığı ve

Bu haber 03 Ağustos 2017 - 8:34 'de eklendi.

Van’da kayyum atanan Edremit Belediyesi’nin, tuvalet, otopark ve kabinlerini 1’inci Sit Alanı ilan edilen Ermeni Mezarlığı ve Dilkaya Höyüğü üzerinde kurduğu Halk Plajı, “temizlik ve ilaçlama yapılıyor” gerekçesiyle dün itibariyle halka kapatıldı. Dihaber’de yer alan habere göre, bir hafta önce açılışı yapılan plajın bulunduğu bölgeye kimseyi yaklaştırmayan belediye çalışanlarının iş makineleri ve kepçeler ile çalışma yürütmesi dikkat çekti.

‘Temizlik ve ilaçlama yapılıyor’
Alanda incelemelerde bulunmak isteyen Van Protestan Kilisesi Ruhani Lideri Vahit Yıldız, plajın girişinde engelleme ile karşılaştı. Belediye çalışanları Yıldız’ı, “Plajda temizlik, ilaçlama yapılıyor ve sahile dökülen büyük taşları topluyoruz” diyerek, geri çevirdi. Plaj kısmında nasıl bir çalışmanın yürütüldüğünün net olarak görülmediği bölgede, kepçe ve kamyonlar ile höyüğün göle bakan tarafından toprak alındığını söyleyen Yıldız, getirilen toprağın rastgele etrafa döküldüğünü ve yer yer kemiklere rastlandığını söyledi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!