SON DAKİKA

Erişim Sorunu Facebook’a Pahalıya Patladı: Borsada Çakıldı, Zuckerberg’in Serveti Eridi

Erişim sorunu Facebook’a pahalıya patladı. Facebook hisseleri yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti.

Bu haber 05 Ekim 2021 - 4:48 'de eklendi.
Abone ol

Facebook, eski Ürün Yöneticisi Frances Haugen’ın şirketi ağır ithamlarla suçlaması ve dünya genelinde yaşanan erişim sıkıntısı nedeniyle borsada yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti.

BORSADA YÜZDE 5’İN ÜZERİNDE DEĞER KAYBETTİ

Sosyal medya devi Facebook, sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp’la birlikte TSİ 18.44’te çöktü. Saatlerdir erişim sağlanamayan Facebook, eski çalışanlarından birinin ifşasının da yaşandığı günü borsada yüzde 5’in üzerinde kayıpla sürdürüyor.

 “HALKA VE YATIRIMCILARINA YALAN SÖYLÜYOR”

Haugen, Facebook’un platformunda nefret, şiddet ve yanlış bilgiler paylaşan içeriklerle mücadelede kaydettiği ilerlemeyi abartarak halka ve yatırımcılarına yalan söylediğini iddia etti. Eski yönetici iddialarını desteklemek için “on binlerce” sayfalık belgeyi kanıt olarak sunduğunu belirtti.

KÜRESEL EKONOMİYE MALİYETİ 160 MİLYON DOLAR

Haugen’in açıklamalarının ardından borsada değer kaybetmeye başlana Facebook hissesi, küresel erişim sıkıntısının ardından kayıplarını artırdı. Nasdaq’da işlem gören hisse senedi, yüzde 5,75’lik değer kaybıyla 323,28 dolardan işlem görüyor.

İnternet kesintilerini ve kesintilerin etkilerini izleyen NetBlocks, WhatsApp, Instagram ve Facebook kesintisinin küresel ekonomiye maliyetinin 160 milyon dolar olduğu tahmininde bulundu.

SERVETİ 3 SAATTE ERİDİ

Facebook sahibi Mark Zuckerberg’in kişisel serveti 3 saatte 6.7 milyar dolar eridi.

“ÇALIŞANLAR OFİSTEN AYRILMAYA BAŞLADI”

New York Times Facebook çalışanlarının, şirket içi sistem ve iletişimin de çökmesi sebebiyle yavaş yavaş ofisten ayrılmaya başladığını yazdı. Öte yandan, personel kartlarının çalışmamasının, binaya girişleri engellediği yönünde bilgiler geliyor.

Kaynak: T24

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Parlamento Haber | Korku yok!