SON DAKİKA

ERDOĞAN’IN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanan Fuat Oktay’ın, 90’lı yıllarda hortumcu şirket olarak bilinen Yimpaş’ın üst düzey yöneticisi olduğu ortaya çıktı.

Bu haber 01 Ağustos 2018 - 23:36 'de eklendi.
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından göreve getirilen Fuat Oktay’ın 90’lı yılların hortumcu şirketi olarak bilinen Yimpaş’ta üst düzey yönetici olarak çalıştığı öğrenildi.
‘Telekom ve Yimpaş’tan, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı’na atama!’

Konuya ilişkin iddiayı köşesine taşıyan Sabahattin Önkibar, yazısında şu ifadelere yer verdi:
Gençler bilmez, 1990’larda İslamcı holdingler vardı. Bunlar Allah, Kur’an, İslam deyip para toplardı. Kurulan şirketlerin güya on binlerce ortağı olurdu. Yimpaş, Kombassan, İhlas Finans bu şirketlerin en bilineniydi.
Sonrası malum, abartısız yüzbinlerce dindarın para yatırıp ortağı olduğu bu şirketler içerden hortumlanıp battı ki, İhlas Finans örneği ortada. AKP’nin atadığı TMSF eski Başkanı Ahmet Ertürk bu durumu hortumlama var diye açıklamıştı ama AKP iktidarı İhlas’a dokunmamıştı. Aynı şey Yimpaş ve Kombassan için geçerli. Yimpaş Başkanı Dursun Uyar, sadece birkaç hafta hapse alınıp sonra hasta diye serbest bırakıldı.
Ve ilginç bir fotoğraf. Araplara satılıp borcu ödenmeyen Telekom’un yönetiminde olan Fuat Oktay bir dönem meğer Yimpaş’ın üst düzey yöneticisiymiş. Hani birileri hep, nereden nereye diyor ya? Telekom ve Yimpaş’dan Cumhurbaşkanı yardımcılığına atama! Yorum sizin…

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!