Erdoğan’ın Kitabıyla Poz Vermişti! Milyarlık Bir İhale Daha Aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Daha Adil Bir Dünya Mümkün kitabıyla verdiği pozları çok konuşulan Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, Botaş’tan 3 milyar TL tutarında ihale aldı.

Erdoğan’ın Kitabıyla Poz Vermişti! Milyarlık Bir İhale Daha Aldı
Yayınlama: 22.01.2024
32
A+
A-

AKP’den Elazığ milletvekili olmak için iki kez adaylık başvurusu yapan Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, kamudan ihale almaya devam ediyor.

Veysel Demirci’nin şirketi, Tarım Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nün Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanına ait altyapı ihalesini 113 milyon 270 bin TL’ye aldı.

PAZARLIK USULÜYLE

Toplamda 6.5 milyar liranın üzerinde ihale aldığı öne sürülen Demirci, son olarak ise BOTAŞ Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Tedarik ve Sözleşmeler Daire Başkanlığı tarafından “pazarlık usulüyle” yapılan ve yaklaşık değeri 2 milyar 519 milyon 722 bin lira olan Manavgat-Alanya-Gazipaşa-Anamur ilçeleri Faz-2 Dgbh Yapım işini aldı. İhaleye üç firma davet edildi. 3 milyar TL teklifle Ziver İnşaat-Makro Tel iletişim ortaklığı ihaleyi aldı.

Ziver Holding’in kamudan aldığı diğer bazı ihaleler şöyle:

– DSİ’nin 135 milyonluk Çorum-Ortaköy Aşdağul Göleti.
– AKP’li Elazığ Belediyesi’nin 320 milyonluk içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı 1. bölge yapım işi. 
– 2 milyar liralık Bingöl maden rezervlerinin işletilmesi ihalesi.
– Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi ihalesi.
– Bingöl-Elazığ Ayrımı Karayolu. Konya Karaman Ayrımı Karayolu. 
– Uluslararası Harput Diyanet Külliyesi.

AKP’Lİ İSİMLERLE FOTOĞRAFLARI VAR

AKP iktidarı döneminde ticari faaliyetlerinin arttığı gözlenen müteahhit Veysel Demirci, AKP’nin önemli isimleriyle verdiği pozlarla dikkat çekti. 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski başbakanlardan Binali Yıldırım, kendisine yakın olduğu ileri sürülen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile fotoğrafları olan Demirci, Erdoğan’ın kitaplarıyla verdiği pozlarla da biliniyor. 

AKP Elazığ İl Başkanlığı binasının yapımına maddi destek veren Demirci, AKP’nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’den plaket almıştı.

Kaynak: SÖZCÜ

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı